کد خبر: 260103155969
روزنامهسیاست

کشتی اسرائیلی در مشت تفنگداران دریایی

تفنگداران دریایی با استفاده از بالگرد به این کشتی حمله کرده و کشتی مرتبط با اسرائل را توقیف کرده اند.بنابر گفته یک منبع آگاه، دستگاه‌های اعلام موقعیت‌ این کشتی خاموش بوده و به سوالات لازم پاسخ نداده است.

بنابراین گزارش، رسانه اسرائیلی تایمز آو اسرائیل به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی مدعی شد و نوشت: تفنگداران دریایی به یکی کشتی در نزدیکی تنگه هرمز حمله کرده و آن را توقیف کرده اند.

ایسنا هم نوشت: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک کشتی باری مرتبط با اسرائیل را توقیف کرد. برخی منابع خبری مدعی شدند این کشتی باری که  «ام‌اس‌سی‌آریز» (MSC Aries) نام دارد که  با پرچم پرتغال فعالیت می‌کند و مرتبط با شرکت «زودیاک مریتایم» مستقر در لندن است و مالک آن یک میلیاردر اسراییلی به نام «ایال اُفر» است.

خبرگزاری فارس نیز گزارش داد: کشتی تجاری مرتبط با اسرائیل در حوالی تنگه هرمز توقیف شد. بنابر گفته یک منبع آگاه، دستگاه‌های اعلام موقعیت‌ این کشتی خاموش بوده و به سوالات لازم پاسخ نداده است.

 خبرگزاری برنا هم گزارش داد: پس از نشر گزارش هایی درباره وقوع حادثه امنیتی دریایی در دریای عمان از سوی سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس، منابع اسرائیلی مدعی توقیف شدن کشتی اسرائیلی در تنگه هرمز شدند.

تایمز آو اسرائیل نیز در گزارشی به نقل از یک ویدئو مشاهده شده توسط کارشناسان خود، بدون نشر ویدئو مذکور نوشت: تفنگداران دریایی با استفاده از بالگرد به این کشتی حمله کرده و این کشتی را توقیف کرده اند.

تاکنون آسوشیتدپرس ادعاهای تایمز آو اسرائیل و ویدئو مورد بحث را تایید نکرده است. اما تایمز آو اسرائیل در ادامه گزارش خود به نقل از یکی از خبرنگاران آسوشیتدپرس مدعی شد و نوشت: این ویدئو کاملا معتبر است.

پیشتر سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس دیروز (شنبه) از وقوع یک حادثه امنیتی در نزدیکی «الفجیره» امارات در دریای عمان خبر داده بودند.

سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس در بیانیه‌ای کوتاه در این باره اعلام کرد: گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه امنیتی دریافت کرده‌ است.

 طبق گزارش شبکه الجزیره، این سازمان اعلام کرد که این حادثه امنیتی در ۵۰ مایلی شمال شرق بندر «الفجیره» امارات در دریای عمان رخ داده است.

سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس همچنین این ادعا را تایید کرده اند.

واکنش اسرائیل

در همین باره ارتش اسرائیل در واکنش به توقیف کشتی بیانیه ای صادر کرد که در این بیانیه آمده است: ایران عواقب تشدید اوضاع را متحمل خواهد شد. ما در حالت هوشیاری بالایی قرار داریم و آمادگی خود را برای محافظت از اسرائیل در برابر حمله ایران افزایش داده‌ایم. ما برای همه سناریوها آماده هستیم و برای محافظت از اسرائیلی‌ها اقدامات لازم را با متحدان خود انجام خواهیم داد.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا