کد خبر: ۱۱۰۷۰۰48592
لینک کوتاه:
راه و مسکن

۱۳۲ هزار واحد در ۴۰ شهرک مسکونی احداث می شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از پیش بینی ساخت ۱۳۲ هزار واحد مسکونی و سکونت ۴۳۰ هزار نفر در ۴۰ شهرک مسکونی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش مهر، حبیب الله طاهرخانی در برنامه زنده تلویزیونی از شبکه خبر درباره جزئیات احداث ۴۰ شهرک جدید در کشور اظهار کرد: این ۴۰ شهرک در مراحل مختلف از مکانیابی تا شروع عملیات اجرایی هستند که در ۱۴ استان شامل تهران، البرز، فارس، اصفهان، کردستان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، هرمزگان، کرمان، اردبیل یزد، سمنان و خراسان جنوبی ساخته می‌شود.

وی افزود: شرکت عمران شهرهای جدید فاز مطالعات و مکانیابی احداث شهرک‌ها را به عنوان بُعد سوم از نظام سکونتگاهی کشور در کنار شهرها و روستاها را در دست انجام دارد که امیدواریم به تعادل بخشی به بازار مسکن به خصوص در جاهایی که معضل جدید در تأمین زمین برای توسعه شهرها داریم، کمک کند.

اخذ مجوز ساخت ۴۰ شهرک مسکونی تا پایان سال جاری

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم مراحل تصویب و اخذ مجوز ساخت این ۴۰ شهرک را تا پایان سال جاری از شورای عالی شهرسازی و معماری اخذ کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: ۱۳۲ هزار واحد مسکونی برای استقرار ۴۳۰ هزار نفر در این ۴۰ شهرک پیش بینی شده است تا بخشی از نیاز مسکن شهروندان در مناطق با محدودیت توسعه شهرها، پیش بینی شده است.

وی یادآور شد: علاوه بر سرمایه گذاری بخش خصوصی از مجموعه‌های بزرگ تولیدی و همچنین همکاری نیروهای مسلح و نیز ثبت نام‌های وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن اقشار فاقد مسکن، بهره مند می‌شویم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا