کد خبر: 260901113044
روزنامهمدیریت و اقتصاد محلی

حضور مجدد ۵۷ واحد تولیدی راکد کردستان در بخش به عرصه فعالیت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از بازگشت ۵۲ واحد راکد و نیمه فعال در بخش کشاورزی استان در یک سال اخیر به چرخه تولید خبر داد.

پیمان اسکندری  با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این سازمان احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال است، اظهار داشت: با احیای این تعداد واحد تولیدی راکد در استان زمینه اشتغال مستقیم برای ۲۷۱ نفر فراهم شد.

او اضافه کرد: در یک سالی که از عمر دولت سیزدهم می گذرد ۳۴۸ طرح کشاورزی در مناسبت های مختلف با سرمایه گذاری ۱۹ هزار و ۴۱ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: بهره‌برداری از این تعداد طرح موجب ایجاد اشتغال جدید برای یک هزار و ۶۵۸ نفر و تثبیت ۷۷۴ شغل موجود شده است.

اسکندری یادآور شد: از دیگر اقدامات انجام شده در یک سال اخیر نظارت بر صادرات ۵۰۸ هزار تن محصولات کشاورزی از مرزهای استان بوده که ۱۹۵ میلیون دلار ارزآوری داشت.

او  اظهار کرد: یک هزار و ۱۱ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای برای تکمیل پروژه های طرح جامع شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب در مساحت ۱۶ هزار و ۸۰۰ هکتار جذب کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: در صورت تکمیل طرح مذکور و بهره برداری از آن پیش بینی می شود برای ۶ هزار و ۸۹۱ نفر اشتغال مستقیم ایجاد و تولید هم ۶ برابر شود.

یک میلیون و ۲۱۷ هزار و ۳۸ هکتار از مساحت کردستان به اراضی کشاورزی اختصاص دارد که این میزان حدود ۵ درصد اراضی کشاورزی کشور را تشکیل داده است.

۹۶ درصد سطح اراضی کشاورزی استان به کشت سالانه محصولات زراعی و سطح آیش (بدون کشت) و ۴ درصد به عبارتی ۵۲ هزار و ۶۷۰ هکتار آن هم به اراضی باغی اختصاص پیدا کرده است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا