کد خبر: ۲۰۱۰۰۰64703
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمهبازارها و خدمات مالی

۳۴ هزار میلیارد ریال ارزش قراردادهای عاملیت بانک توسعه تعاون برای پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸

رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت که بر اساس ظرفیت‌هایی که تبصره ۱۸قانون بودجه ۱۴۰۰قرار داده بانک توسعه تعاون برای فعال کردن بخش‌های مختلف اقتصادی تا پایان سال جاری ۳۴هزار میلیارد ریال قرارداد عاملیت امضا می‌کند.

سیدباقر فتاحی اظهارکرد: پیش از این برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام بخش‌های گردشگری و بوم‌گردی با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، قرارداد عاملیت برای پرداخت ۷۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات به فعالان بخش گردشگری منعقد شده است.

او ادامه داد: قرار است با وزارت صنعت ،معدن و تجارت نیز برای فعال کردن بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی به‌زودی قرارداد عاملیت به مبلغ ۲۵هزار میلیارد ریال منعقد شود.

به گفته فتاحی، قرارداد عاملیت پرداخت تسهیلات با شرکت راه‌آهن نیز به مبلغ ۱۰۰۰میلیارد ریال در حال انعقاد است.

او با بیان این مطلب که این تسهیلات یارانه‌دار است و در مناطق کمترتوسعه‌یافته با نرخ ۱۰درصد و در مناطق برخوردار با نرخ ۱۴درصد قابل پرداخت است، خاطرنشان کرد: بازپرداخت این تسهیلات نیز همراه با دو سال تنفس است و پس از آن بازپرداخت به صورت پنج‌ساله قابل انجام است.

رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون خاطرنشان کرد: تبصره ۱۸قانون بودجه ۱۴۰۰دارای ظرفیت‌هایی برای تامین مالی بانکی طرح‌های اقتصادی است و می‌تواند به رونق و تحرک اقتصادی منجر شود.

فتاحی ادامه داد: برای فعال‌کردن حوزه اشتغال تفاهم‌نامه عاملیت پرداخت تسهیلات با وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به ارزش ۱۰۰۰میلیارد ریال منعقد می‌شود.

فتاحی گفت: هماهنگی زیادی فیمابین ارکان اعتباری بانک توسعه تعاون با همکاران وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وجود دارد و هم‌اکنون ۵۸۰پروژه گردشگری با پیشرفت بالای ۷۰درصد در سطح کشور شناسایی شده است که با اعطای این تسهیلات، پروژه‌ها به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید و اشتغال مناسبی نیز در این بخش ایجاد خواهد شد.

رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون بیان کرد: طی سال‌های اخیر همکاری و تعامل مناسبی با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برای تخصیص منابع صندوق توسعه ملی و اشتغال پایدار روستایی به معرفی‌شدگان بخش‌های تولیدی و اشتغال‌زایی وجود داشته است.

او تاکید کرد: در پرداخت تسهیلات و تامین اعتبار تلاش کرده‌ایم موضوعاتی همچون توسعه متوازن منطقه‌ای و عدالت اجتماعی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا