کد خبر: ۲۱۰۸۹۹6272
  لینک کوتاه:
انرژی

قیمت هر بشکه نفت برنت به ۴۴ دلار و ۴ سنت رسید

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۳ سنت معادل ۰.۹۹ درصد افزایش به ۴۴ دلار و ۴ سنت رسید.

به نقل از رویترز، پس از آنکه گزارش انستیتوی نفت آمریکا نشان داد میزان ذخایر نفت خام این کشور بیش از حد انتظار کاهش داشته و در حالی که امید‌ها به تولید یک واکسن موثر مقابله با کرونا موجب تقویت احساس حاکم بر بازار‌ها شده است، قیمت نفت امروز بیش از یک درصد رشد داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۳ سنت معادل ۰.۹۹ درصد افزایش به ۴۴ دلار و ۴ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۴۳ سنت معادل ۱.۰۴ درصد رشد به ۴۱ دلار و ۷۹ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی روز سه شنبه نیز حدود ۳ درصد افزایش یافته بود. برآورد‌های انستیتوی نفت آمریکا نشان می‌دهد میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته با ۵.۱ میلیون بشکه کاهش به ۴۸۲ میلیون بشکه رسیده در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش ۹۱۳ میلیون بشکه‌ای را داشتند.

استفن اینز تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی تریدر گفت: «خبر‌ها در مورد تولید واکسن کرونا توسط شرکت فایزر سبب شده تا قیمت نفت رو به افزایش بگذارد.»

از زمانی که اعلام شده واکسن آزمایشی تولیدشده توسط یک شرکت آمریکایی و شرکت آلمانی بیانتک ۹۰ درصد موثر بوده است، قیمت هر دو شاخص نفتی از ابتدای هفته جاری بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است.

هرچند خبر‌های امیدوارکننده در مورد واکسن به رشد قیمت نفت کمک کرده، اما چشم انداز کلی تقاضا در بازار همچنان تحت تاثیر وضع مجدد مقررات قرنطینه در آمریکا و اروپا قرار دارد.

تحلیلگران نشنال بانک استرالیا در یادداشتی نوشتند: «چشم انداز تقاضا در کوتاه مدت همچنان ضعیف است به ویژه با توجه به تعداد کشور‌هایی که محدودیت‌های جدیدی را برای مقابله با شیوع کرونا به اجرا گذاشته اند که موجب تضعیف مصرف خواهد شد.»

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا