کد خبر: ۰۶۰۷۰۱102785
  لینک کوتاه:
راه و مسکن

آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور | ۸ جاده مسدود شد | کندوان یک‌طرفه می‌شود

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۲۴:۰۰ امروز از ‌میدان امیرکبیر کرج و ابتدای آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن‌آباد ممنوع است.

به گزارش همشهری آنلاین، علی‌اکبر آشوری‌ درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اظهار کرد: بر اساس اطلاعات بیش از ۲۳۲۳ دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

تردد روان در محورهای تهران-شمال

وی درباره آخرین وضعیت ترافیکی محورهای تهران-شمال اظهار کرد: ‌دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در محورهای فیروزکوه‌،‌ کندوان و هراز، همچنین آزادراه قزوین – رشت و آزادراه تهران-شمال در مسیر رفت و برگشت، نشان می‌دهد.

مدیر ‌مرکز مدیریت راه‌ها از بروز ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج حدفاصل پایانه شهید کلانتری تا پل کلاک و ترافیک سنگین در محور شهریار – تهران در برخی از مقاطع خبر داد.

آشوری درباره وضعیت جوی جاده‌ها اظهار کرد:‌ در حال حاضر در هیچ یک از ‌جاده‌های کشور بارش و مداخلات جوی خاصی گزارش نشده است.

افزایش ۵.۴ درصدی تردد خودرو در جاده‌ها در شبانه‌روز گذشته

وی گفت: کل تردد جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات حاصل از رصد تعداد ‌۲۳۷۳ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۵.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۲، بیشترین تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح ثبت شد.

انسداد هشت جاده به دلیل کاهش ایمنی در مسیر

مدیر ‌مرکز مدیریت راه‌ها درباره آخرین وضعیت انسداد جاده‌های کشور گفت: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین، ‌محور شهداد-نهبندان و محور خرم‌آباد-پل دختر به دلیل نبود ایمنی کافی در مسیر مسدود ‌است.

آشوری افزود: همچنین محور لاسم – ارجمند در استان مازندران، محور ریگان – ایرانشهر و جاده تهران-امام‌زاده داود به دلیل نبود ایمنی کافی‌ تا اطلاع بعدی مسدود است.‌

وی اظهار کرد: کمربندی محمودآباد – فریدونکنار در استان مازندران به دلیل اجرای عملیات راهداریِ مسیر جنوبی در بخش ‌محمودآباد – فریدونکنار، مسدود و تردد از مسیر جایگزین داخل شهر امکان پذیر است.

پرترددترین جاده‌های کشور در شبانه‌روز گذشته

مدیر ‌مرکز مدیریت راه‌ها تصریح کرد: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد در آزادراه‌ ‌کرج-قزوین با ۱۱۴ هزار تردد، آزادراه‌ ‌قزوین‌-کرج با ۱۱۳ هزار تردد و آزادراه ‌تهران-کرج‌ با ۱۰۶ هزار تردد، ثبت شد

محدودیت‌ ترافیکی محورهای تهران-شمال‌

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۲۴:۰۰ امروز از ‌میدان امیرکبیر کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۲۴:۰۰ ‌از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌در محور کندوان ‌تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت و در ‌محور هراز ‌تردد تریلرها کماکان ممنوع ‌است.

‌تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها غیر از حاملان مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۲۴:۰۰ امروز از تهران به آمل و بالعکس ممنوع است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا