کد خبر: ۲۴۱۰۰۰65103
  لینک کوتاه:
روزنامهآموزش

آغاز لکه‌گیری مدرسه به مدرسه واکسیناسیون

وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای به وزارت بهداشت در مهر سال جاری، جهت واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله علیه کرونا، اعلام آمادگی کرده بود که در این راستا تاکنون بیش از ۷۴ درصد دانش‌آموزان این رده سنی، دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

با ایجاد ۴۲۷ پایگاه تجمیعی ویژه فرهنگیان در سراسر کشور، ۹۱.۹۵ درصد فرهنگیان واکسن دز اول و ۸۵.۵۳ درصد فرهنگیان در این پایگاه‌ها واکسن دوز دوم را دریافت کرده‌اند و علاوه برآن مربیان مهدهای کودک‌، اساتید، کارکنان و دانشجو معلمان دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی و هر قسمتی که مستقیم و غیر مستقیم به آموزش و پرورش مربوط می‌شود، واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و بیش از دو میلیون و ۵۰۰ دوز واکسن کرونا در سراسر کشور برای این افراد تزریق شده است.

در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان ۱۸- ۱۲ سال با توجه به تأکید ستاد مدیریت بیماری کرونا، وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای در ۱۱ مهر سال جاری به وزارت بهداشت، برای واکسیناسیون دانش‎آموزان اعلام آمادگی کرد.

دستورالعملی با عنوان تسریع اجرای برنامه واکسیناسیون دانش آموزان ۱۸-۱۲ ساله در ۱۴ مهرماه سال جاری به کلیه ادارات آموزش و پرورش استان‌های کشور ارسال شد. در این دستورالعمل پیش‌بینی شد که کمیته‌های هماهنگی استانی بین ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد شود.

ایجاد ۵۷۹ پایگاه تجمیعی واکسیناسیون در وزارت آموزش و پرورش برای واکسینه شدن دانش‌آموزان گروه هدف.

در حال حاضر ۲۰۰ پایگاه فعال و اکیپ‌های سیار، مدرسه به مدرسه با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال لکه‌گیری واکسیناسیون دانش‎آموزان هستند.

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، تا بیست و یکم دی سال جاری ۹۲.۵۰ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله دوز اول واکسن و ۷۴/۶۵ درصد دانش‎آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا