کد خبر: ۰۶۱۰۰۰62810
  لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمه

احتمال تمدید امتیاز وام خرید مسکن

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با اعلام این‌که دلیل افزایش قیمت اوراق تسه تقاضای سفته‌بازی بود از احتمال تمدید زمان پرداخت وام خرید مسکن بدون اوراق خبر داد.

بانک مسکن

محمدحسن علمداری در گفت‌وگو با تسنیم، یادآور شد: ماه گذشته قیمت اوراق حق تقدم مسکن مقداری افزایش یافت که دلیل آن درخواست مؤثر از سوی متقاضیان استفاده از نوع وام نبود.

او با بیان این‌که افزایش قیمت به‌دلیل سفته‌بازی بود، ادامه داد: با توجه به برنامه‌های بانک مسکن برای خانه‌دار شدن مردم، تصمیم بر این شد برای جلوگیری از زیان متقاضیان، ۵۰درصد از وام خرید مسکن بدون خرید اورق و سپرده‌گذاری پرداخت شود.

او از احتمال تمدید پرداخت وام خرید مسکن از محل اوراق با خرید نیمی از اوراق موردنیاز خبر داد و اضافه کرد: منابع بدون سپرده بانک مسکن محدود است.

علمداری خاطرنشان کرد: این امتیاز درنظر گرفته‌شده برای متقاضیان تسهیلات مسکن، شامل تسهیلات جعاله مسکن نیز می‌شود. تسهیلات جعاله مسکن هم‌اکنون در سراسر کشور ۸۰میلیون تومان است. متقاضیان تا پیش از این برای دریافت این تسهیلات باید ۱۶۰فقره اوراق خریداری می‌کردند اما هم‌اکنون با خرید و ارائه ۵۰درصد از این تعداد یعنی ۸۰فقره اوراق می‌توانند اقدام به دریافت تسهیلات جعاله کنند.

او تأکید کرد: این امتیاز درنظر گرفته‌شده برای متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن مختص تمام شهرها و استان‌های کشور است و متقاضیان در سراسر کشور می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

علمداری گفت: با این تمهید اعمال‌شده هزینه دریافت تسهیلات برای متقاضیان به نصف کاهش می‌یابد و به این ترتیب قدرت خرید آن‌ها در بازار مسکن افزایش می‌یابد. این فرصت در واقع فرصتی مناسب برای تمام متقاضیانی است که قصد دارند از محل اوراق اقدام به دریافت تسهیلات و خرید یا ساخت مسکن کنند.

براساس بخشنامه ابلاغی بانک مسکن به شعب در این زمینه نرخ سود تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده و جعاله تعمیر بدون سپرده ۱۸درصد است و حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده مذکور ۹۶ماه معادل ۸سال است، همچنین حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات جعاله مسکن بدون سپرده مذکور نیز ۶۰ماه معادل ۵سال خواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا