کد خبر: 220901112619
خدمات و توزیعروزنامه

ارزانی ۲۰درصدی کالاهای اساسی به‌دلیل وفور عرضه

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران با اشاره به کاهش تا ۲۰درصدی قیمت کالاهای اساسی در چند ماه گذشته گفت که خوشبختانه بازار به‌سمت ثبات حرکت می‌کند.

به گزارش تسنیم، اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران اخیراً در گزارشی از بازار کالاهای اساسی اعلام کرده بود: تقاضای مواد غذایی به‌شدت کاهش داشته است؛ به‌طوری که اگر پیش از این یک فروشگاه یک کامیون روغن می‌خرید و هزینه آن ۷۰‌، ۸۰ میلیون تومان می‌شد، حالا همان حجم روغن ۳۰۰، ۴۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.

در این رابطه با رضا کنگری، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران گفت‌وگو کردیم؛ وی با رد ادعای افزایش قیمت‌ها در ماه‌های اخیر گفت: تورم از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا اردیبهشت ۱۴۰۱ حاکم بود اما خوشبختانه از ابتدای اردیبهشت به بعد تورم روند کاهشی ۱۰ الی ۱۵ درصدی داشته است.

رئیس اتحادیه بنکداران درباره قیمت کالاهای اساسی گفت: قیمت‌ها به‌ویژه در کالاهای اساسی برنج و روغن در ۴ ماه گذشته کاهش قیمت ۱۵ الی ۲۰ درصدی را تجربه کرده است.

کنگری افزود: قیمت عمده یک حلب روغن ۵کیلویی از ۴۰۰ هزار تومان به ۲۹۵ هزار تومان کاهش یافته و قیمت عمده‌فروشی روغن مایع ۹۰۰گرمی از ۶۸ هزار تومان به حدود ۵۵ تا ۵۶ هزار تومان کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران افزود: قیمت هر کیلوگرم برنج اعلا در زمان حاضر بین ۹۰ تا ۱۱۵ هزار تومان است و این در حالی است که تا دو ماه پیش قیمت هر کیلوگرم برنج اعلا بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار تومان بود.

وی در مورد ادعای رکودی که از سوی سخنگوی این اتحادیه در رسانه‌ها مطرح شده است، گفت: رکود به‌جهت عرضه زیاد ایجاد شده است و این به‌معنای حرکت بازار به‌سمت ثبات است.

کنگری با اشاره به اینکه اکنون کالاها به‌وفور در بازار عرضه می‌شود گفت: این موضوع سبب شده است نه در بازار کمبود کالا وجود داشته باشد و نه تورمی را در بازار شاهد باشیم بنابراین عرضه زیاد و متناسب شدن آن با تقاضا بازار را به‌سمت ثبات به پیش می‌برد.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا