کد خبر: ۱۷۰۱۰۰21304
لینک کوتاه:
بازارها و خدمات مالیجهان

ارزش بازار ارزهای مجازی به رکورد ۲ تریلیون دلار رسید

ارزش بازار ارزهای مجازی در روز دوشنبه به ۲.۰۲تریلیون دلار رسید که یک‌تریلیون دلار آن مربوط به بیت‌کوین می‌شود.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، اطلاعات پلت‌فرم‌های «بلاک فولیو» و «کوین گیکو» نشان می‌دهد ارزش بازار ارزهای مجازی در روز دوشنبه به بالاترین رقم دوتریلیون دلار رسیده است. افزایش ارزش ارزهای مجازی طی چند ماه گذشته تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران سازمانی و شخصی را بالا برده است.

 تا اواسط بعدازظهر روز دوشنبه، ارزش بازار ارزهای مجازی ۲.۰۲تریلیون دلار بود.

 بیشتر این افزایش ارزش مربوط به بیت‌کوین می‌شود که ارزش بازار آن در طول یک هفته برابر با یک‌تریلیون دلار بود. ارزش بیت‌کوین با ۱.۴ درصد افزایش به ۵۹۰۴۵ دلار رسیده است. بیت‌کوین در اواسط ماه مارس تا بیش از ۶۱ هزار دلار بالا رفت.

 تحلیلگران می‌گویند تا زمانی که بیت‌کوین بالاتر از ۵۳ هزار دلار باشد، می‌تواند ارزش بازار یک‌تریلیون دلاری خود را حفظ کند.

 اتریوم، دومین ارز مجازی بزرگ دنیا از نظر ارزش بازار، با ۱.۳ درصد افزایش، ۲۱۰۳ دلار معامله می‌شود. ارزش بازار این ارز مجازی در روز دوشنبه ۲۴۴ دلار بود. اتریوم جمعه هفته گذشته به رکورد ۲۱۴۴.۹۹ دلار رسید.

پائولو آردوینو، افسر ارشد فناوری در صرافی ارز مجازی بیتفینکس می‌گوید: «شتاب و علاقه به ارزهای مجازی از بیت‌کوین و اتریوم فراتر رفته است. انتظار می‌رود با تکامل این صنعت، نرم‌افزارهای بیشتری بر پایه بلاک‌چین به دنیا معرفی شوند و همزمان، علاقه به سایر سرمایه‌ها افزایش یابد».

این واقعیت که بیت‌کوین توانسته است ارزش بازار یک‌تریلیون دلاری خود را طی یک هفته حفظ کند نشان از اعتماد به این ارز مجازی و به کل سرمایه‌های مجازی است.

ارزش بیت‌کوین در سال جاری میلادی بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است درحالی که ارزش اتریوم حدود ۱۹۰ درصد بالا رفته است. عملکرد هر دوی این ارزهای مجازی از سایر گروه‌های سنتی سرمایه بهتر بوده است و ورود شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ مثل تسلا و بانک نیویورک ملون به دنیای ارز مجازی، این شرایط را تقویت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا