کد خبر: 23010022039
بانک و بیمهروزنامه

اصلاح اساسنامه بانک سپه از سوی دولت

در جلسه هیات وزیران اعضای دولت با اصلاح اساسنامه بانک سپه موافقت کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در جلسه هیات وزیران که به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، اصلاح اساسنامه بانک سپه به استناد ماده (۶) قانون تسهیل اعطای تسهیلات بانکی و کاهش هزینه‌های طرح و تسریع در اجرای طرح‌های تولیدی و افزایش منابع مالی و کارایی بانک‌ها و نیز با توجه به گذشت نزدیک به ۴۰سال از زمان تصویب اساسنامه بانک‌های دولتی و لزوم اعمال تغییرات در آن متناسب با قوانین و مقررات جدید، به تصویب رسید.

از مهم‌ترین تغییرات صورت پذیرفته در اساسنامه بانک مذکور می‌توان به تفکیک مسئولیت‌های اجرایی از سیاست‌گذاری، افزایش شفافیت و تقویت سلامت و پیش‌بینی احکام مربوط به نقش هیات مدیره در ساختار‌های گروهی اشاره کرد.

مطابق اساسنامه مصوب، بانک سپه بانکی ایرانی است که با سرمایه دولتی به مبلغ ۲۴۷هزار و ۶۶۶میلیارد و ۸۴۳میلیون ریال فعالیت می‌کند. مرکز استقرار بانک در شهر تهران و مدت فعالیت آن از تاریخ ثبت، نامحدود است.

موضوع فعالیت‌های بانک، ارکان بانک و وظایف مجمع عمومی، تعداد اعضای هیأت مدیره و وظایف و اختیارات و مدت مأموریت‌های آنها، وظایف و اختیارات هیأت عامل بانک و معاملات آن‌ها و صورت‌های مالی و حسابرس و بازرس قانونی بانک، از جمله موارد مندرج در اساسنامه اصلاحی بانک سپه است.

تصویب اساسنامه بانک فوق، گامی مهم برای اصلاح اساسنامه سایر بانک‌های دولتی خواهد بود که ماحصل آن افزایش بهره‌وری و چابک‌سازی فعالیت‌ها و بهبود اداره بانک‌ها است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا