کد خبر: ۰۷۰۸۰۰51731
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمه

اعلام آمادگی بانک دی برای تأمین نیازهای ارزی پتروشیمی دماوند

بانک دی آمادگی خود را برای افتتاح خط اعتباری ارزی پتروشیمی دماوند اعلام کرد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک دی، در جلسه مشترک نادر حسن‌پور، معاون بین‌الملل بانک دی و محمدرضا سمیعی، مدیرعامل پتروشیمی دماوند، مذاکرات اولیه برای تأمین نیازهای مالی این مگاپروژه ملی انجام شد.

در این جلسه، مدیرعامل پتروشیمی دماوند به‌عنوان بزرگ‌ترین تأمین‌کننده خوراک شرکت‌های پتروشیمی فاز ۲منطقه عسلویه با اعلام نیازهای این پروژه گفت: در صورتی که بانک دی با استفاده از ظرفیت‌های خود بتواند نیازهای اعتباری این پتروشیمی را تأمین کند، خدمت بزرگی به افزایش تولیدات پتروشیمی کشور کرده است.

معاون بین‌الملل بانک دی نیز در این دیدار با معرفی توانمندی‌های بانک در حوزه ارزی گفت: در حال حاضر ۵۰درصد شعب بانک دی در حوزه ارزی فعالیت دارند و هدف ما توسعه حمایت مالی از شرکت‌های پتروشیمی کشور است.

او افزود: ما آمادگی داریم هم در قالب کارگزاری‌های خود به‌عنوان بانک عامل در کشورهای مختلف، خدمات ارزی و تسهیلات ریالی خود را به این پروژه ارائه کنیم.

پتروشیمی دماوند وظیفه تأمین خوراک ۲۹شرکت در حال ساخت پتروشیمی در فاز ۲عسلویه را برعهده دارد که تاکنون ۸واحد پتروشیمی این فاز آغاز به کار کرده و تا ۲سال آینده ۸مجموعه دیگر نیز وارد مدار تولید خواهند شد. تاکنون برای راه‌اندازی این مجموعه حدود یک میلیارد یورو هزینه ارزی شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا