کد خبر: 09080052045
  لینک کوتاه:
اقتصاد کلان

افت قیمت ارز‌های دیجیتالی/ نوسان نرخ بیت کوین در کانال ۶۱ هزار دلار

قیمت انواع ارز‌های شاخص دیجیتالی امروز در روند معاملات در بازار‌های تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۲ هزار و ۶۲۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۴۵ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۵ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است.

گفتنی است، سران کشورهای عضو گروه ۲۰ در حاشیه اجلاس خود در ایتالیا سر تصویب حداقل نرخ مالیات جهانی بر درآمد شرکت های بزرگ بین المللی توافق کردند.

انتظار می رود این افزایش نرخ مالیاتی به ۱۵ درصد به تدریج باعث افزایش ترغیب شرکت های بزرگ به استفاده از رمزارزها با هدف فرار مالیاتی شود. بر این اساس احتمالا کشورهای توسعه یافته در نتیجه این طرح بتوانند درآمدهای مالیاتی خود را حدود ۱۵۰ میلیارد دلار بیشتر کنند.

بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱.۱۵ تریلیون دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۲.۴۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۴۹۳.۰۳ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۸.۳۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

بایننس کوین

بایننس کوین با نماد اختصاری BNB یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۱.۸۸ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۳.۰۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

قیمت ارز‌های دیجیتالی

شما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید، قیمت انواع ارز‌های دیجیتالی از جمله بیت کوین و اتریوم در نهم آبان ماه را در ادامه این خبر ببینید؛

ارز دیجیتال قیمت (دلار) قیمت (تومان)
بیت کوین ۶۱.۲۸۰ ۱,۷۰۱,۱۳۰,۲۳۶
اتریوم ۴.۳۱۵
۱۱۹,۷۸۵,۹۱۹
بایننس کوین ۵۲۶ ۱۴,۶۲۲,۷۵۰
تتر ۰.۹۹ ۲۷,۷۹۲
کاردانو ۱.۹۷ ۵۴,۸۱۴
سولانا ۱۸۹ ۵,۲۶۸,۰۱۷
ریپل ۱.۱۲ ۳۱,۱۹۴
 پولکادات ۴۱ ۱,۱۵۷,۶۹۹

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا