کد خبر: ۳۱۰۳۰۱87870
  لینک کوتاه:
اقتصادبورس

افت ۷ هزار واحدی شاخص کل بورس

امروز سه‌شنبه ۳۱ خرداد شاخص کل بورس با افت بیش از هفت هزار واحدی به محدوده یک میلیون و ۵۳۹ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در حدود ۰٫۷ درصد کاهش داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس امروز کاهش هفت هزار و ۶۱۷ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۳۹ هزار واحد رسید.

کاهش شاخص کل هم‌وزن بورس

بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن ۰٫۷ درصد کاهش داشت و به محدوده ۴۲۳ هزار و ۴۵۶ واحدی رسید.

معامله‌گران در این روز ۳۶۳ هزار و ۸۹۵ معامله به ارزش ۳۲ هزار و ۶۷۴ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نمادهای فملی، نوری، فولاد، شپنا، شپدیس، میدکو، شستا و وغدیر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. همچنین نمادهای حکشتی، بوعلی، کویر، بموتو و شتران بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس افت کرد

در روز سه‌شنبه شاخص فرابورس با  کاهش ۱۵۲ واحدی به محدوده ۲۰ هزار و ۸۳۳ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۲۸۶ هزار ۳۹۴ معامله بود.

امروز نمادهای شگویا، زاگرس، دماوند، آریا، شاوان، فغدیر و بپاس بیشترین تاثیر منفی و نمادهای دی، کوثر، فزر و صبا نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای دی، ددانا، کرمان، وکبهمن، فتوسا، شاوان و سمگا نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند.

آخرین قیمت ۴۸ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۶۶ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

بیشترین خالص خرید حقیقی‌ها امروز در نمادهای وخاور، وآذر و فتوسا رقم خورد و بیشترین خالص خرید حقوقی‌ها در نمادهای تاصیکو، تفارس و بپاس ثبت شد.

ارزش کل معاملات خرد بازار سرمایه نیز در مجموع به حدود سه هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان رسید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا