کد خبر: 090802141989
اقتصادبازارها و خدمات مالیراه و مسکنروزنامه

افزایش منابع مالی وام ودیعه در پی ثبت بالاترین رشد ماهانه اجاره‌بها

در حالی عباسی، معاون وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد افزایش منابع مالی وام ودیعه مسکن به ۸۰ هزار میلیارد تومان خبر می دهد که بالاترین رکورد تورم ماهانه اجاره مسکن در مهر ثبت شد.

به گزارش عصراقتصاد، هادی عباسی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: به بانک مرکزی پیشنهاد شده است تا منابع مالی وام ودیعه مسکن با افزایش ۴۰ هزار میلیارد تومانی به ۸۰ هزار میلیارد تومان برسد.

عباسی افزود: بانک مرکزی قرار است این موضوع را در شورای پول و اعتبار مطرح و بررسی کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش سقف وام ودیعه مسکن هم گفت: این افزایش تسهیلات در مجلس شورای اسلامی بررسی و موافقت شد.

عباسی اضافه کرد: در حال حاضر این موضوع در انتظار تایید شورای نگهبان است.

این در حالیست که ثبت بالاترین رکورد تورم ماهانه اجاره مسکن در مهرماه امسال، بازار پاییزی اجاره را برخلاف رویه سنتی و معمول آن به بازاری داغ و پرحرارت تبدیل کرده است.

مهرماه امسال، «بالاترین رشد ماهانه اجاره‌بها» طی یک‌سال گذشته، به میزان ۴/٣ درصد به ثبت رسید؛ پیش‌تر هم بالاترین تورم سالانه اجاره برای ماه‌های منتهی به شهریور امسال رقم خورده بود.

رفتار بازار اجاره مسکن نسبت به سال‌های قبل یک تغییر اساسی کرده است به این معنا که دیگر، «خواب پاییزی» پس‌از «تحرک تابستانی» وجود ندارد. دو علت رکورد پاییزی چیست؟

یک علت مهم این رخداد نامتعارف و خلاف رویه سال‌های معمول بازار اجاره به «از بین رفتن قدرت خرید مسکن خانه‌اولی‌ها در بازار مسکن» برمی‌گردد.

ثبت بالاترین رکورد تورم ماهانه اجاره مسکن در مهرماه امسال، بازار پاییزی اجاره را برخلاف رویه سنتی و معمول آن به بازاری داغ و پرحرارت تبدیل کرده است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا