کد خبر: ۳۰۰۹۰۰61924
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمهبازارها و خدمات مالی

امکان ارزیابی و پرداخت خسارت آنلاین در بیمه‌ تجارت‌نو

به گفته مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه تجارت‌نو، به‌ طور میانگین یک سوم ارزیابی و پرداخت خسارت بیمه‌های ثالث و بدنه اتومبیل در این شرکت به‌صورت آنلاین انجام می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی بیمه تجارت‌نو، وحید دانش‌کیا، گفت: بیمه تجارت‌نو با توجه به دانش مدیریت ریسک در تلاش است تا برمبنای مدیریت ریسک در رشته بیمه شخص ثالث حرکت کند و سعی بر این است که از پرتفوها با ریسک‌های بالا که تحت پوشش قراردادن آنها صحیح نیست دوری شود.

او اذعان کرد که در بیمه‌نامه بدنه هم باتوجه به اینکه نرخ‌های حق بیمه در اختیار شرکت بیمه است با درنظر گرفتن مدیریت ریسک در قیمت‌گذاری و دوری از یکسری پرتفوها تلاش شده تا بهترین نتیجه‌ها گرفته شود که تاکنون خوب جواب داده، اما مواردی همچون گران شدن قطعات و اجرت تعمیر خودرو باعث شد این مدیریت ریسک تحت‌الشعاع قرار گیرد.

مدیر بیمه‌های اتومبیل شرکت بیمه تجارت‌نو با بیان اینکه مدیریت ریسک سبب شد تا بیمه‌های شخص ثالث شرکت متبوع او نسبت به میانگین صنعت بیمه در وضع خوبی قرار بگیرد، افزود: آمارها نشان می‌دهد که ۲۵تا ۳۰درصد سبد پرتفوی شرکت‌های بیمه در بخش ثالث است که این رقم در بیمه تجارت‌نو حدود ۲۵درصد است.

دانش‌کیا، بیان کرد: از سال ۹۸همزمان با بوجود آمدن وضع کرونایی با همکاری شرکت ارزیابی خسارت همراه بیمه خلیج فارس وارد فاز بازدید آنلاین در مورد بیمه‌های بدنه و بازدید و ارزیابی خسارت ثالث و بدنه خودروها شدیم و بیمه تجارت‌نو در عمل به عنوان اولین شرکت بیمه به این مقوله ورود و این خدمت را ارائه کرد.

او با بیان اینکه بیمه تجارت‌نو سعی دارد تا در تحول دیجیتال پیشرو باشد، گفت: پیش از کرونا بیمه تجارت‌نو به سمت راه‌اندازی اپلیکیشن رفته بود، کرونا موجب تسریع در این‌کار شد و از سال ۹۸اولین شرکتی بود که به صورت واقعی ارزیابی خسارت را از طریق سیستم آنلاین انجام داد بنحوی که هیچ‌نیازی به مراجعه ارزیاب یا مراجعه طرفین حادثه به شرکت نباشد، نه اینکه فقط ثبت خسارت و نوبت‌دهی انجام دهد. اکنون هم اپ «بنو» ارائه شده که اعلام و ارزیابی خسارت فقط بخشی از آن است و خدمات قابل توجهی از طریق آن در دسترس است.

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه تجارت‌نو، درخصوص اقبال جامعه نسبت به سیستم ارزیابی و پرداخت خسارت آنلاین چگونه است؟ گفت: گروه سنی خاصی به سمت روش‌های آنلاین می‌آیند و برخی از گروه‌های سنی هم تمایل به استفاده از روش‌های سنتی دارند علاوه براین یکسری محدودیت‌ها همچون در دسترس نبودن اینترنت در همه جا هم مطرح است.

دانش‌کیا، ادامه داد: اکنون به طور میانگین یک سوم ارزیابی و پرداخت خسارت بیمه‌های ثالث و بدنه اتومبیل در بیمه تجارت‌نو به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و باتوجه به کارایی و سهل‌الوصول بودن آن، مردم را به استفاده از این خدمات تشویق می‌کنیم.

او تصریح کرد: البته سیستم‌های ارزیابی قبل یعنی ارزیابی به‌صورت سنتی هم هست، ما به نیاز و خواست مشتری احترام می‌گذاریم.

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه تجارت‌نو، اظهارکرد: امیدواریم دریچه‌ای را به تحول دیجیتال و دیجیتالی‌شدن ارائه خدمات بیمه‌ای باز کنیم و تمام پروسه درخواست و صدور بیمه‌نامه تا پرداخت خسارت احتمالی را به‌صورت دیجیتالی در اختیار بیمه‌گزاران و زیاندیدگان قرار دهیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا