کد خبر: ۱۶۰۷۰۰48885
لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

اولویت پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون به طرح‌های اشتغال‌زا

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در سفر یک روزه به استان لرستان ضمن بازدید از برخی پروژه‌های تامین اعتبار شده از سوی بانک، تاکید کرد که بانک توسعه تعاون طرح‌های اشتغال زا و موثر در اقتصاد منطقه‌ای را در اولویت پرداخت تسهیلات قرار داده است.

به گزارش روابط‌عمومی بانک توسعه تعاون، محمدجعفر ایرانی، در سفر به شهر ویسیان و بازدید از طرح الکل‌سازی احمدی واقع در این شهر گفت: طرح مذکور از محل اشتغال پایدار روستایی، مبلغ ۸۴میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده است و این طرح با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵۰میلیارد ریال و اشتغال‌زایی تقریبا ۲۰نفر در مرحله بهره‌برداری است.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون همچنین از شرکت داروسازی خرمان بازدید کرد و گفت: این شرکت از محل منابع داخلی بانک مبلغ ۸۰میلیارد ریال در قالب سرمایه در گردش و همچنین از محل اعتبار کرونا تا مبلغ ۵میلیارد ریال اعتبار دریافت کرده است.

ایرانی گفت: تعاونی داروسازی گیاهی خرمان از قدیمی‌ترین تعاونی‌های دانش‌پایه در لرستان است.

ایرانی، همچنین در بازدید از طرح برق‌رسانی کوثر واقع در شهرک صنعتی شماره یک خرم‌آباد که دارای ۲۵نفر نیروی انسانی است، گفت: این پروژه سال‌ها پیش از تسهیلات ارزی که بانک توسعه تعاون عاملیت آن را بر عهده داشته به مبلغ ۳میلیون یورو استفاده کرده است.

ایرانی با بیان اینکه بانک توسعه تعاون همراهی حداکثری با مدیران این طرح داشته است؛ درباره بدهی ارزی ایجادشده و حل مشکلات موجود راهنمایی‌هایی ارائه کرد و گفت: در صورتی که مدیران این شرکت با صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی به توافق برسند ما نیز به توافق آنها پایبند خواهیم بود و احترام خواهیم گذاشت.

عضو هیات مدیره بانک همچنین با حضور در مدیریت شعب استان لرستان و جلسه برخط ویدئو کنفرانسی با روسای شعب استان لرستان اظهار کرد: شعب استان با حضور سرمایه انسانی متخصص و وجود ظرفیت‌های ممتاز اقتصادی استان در بخش‌ اقتصاد تعاونی این قابلیت را دارد که علاوه بر تحقق اهداف ابلاغی در شاخص‌های مالی و بانکی اعم از تجهیز منابع، اعطای تسهیلات، درآمدهای مشاع و غیر مشاع، ترکیب بهینه منابع سپرده‌ای، صدور ضمانت‌نامه و اعتبار اسنادی و مدیریت مطالبات، وضعی را فراهم کنند تا با ارائه عملکردی فراتر از اهداف ابلاغی، کمک شایانی به مجموعه بانک در تحقق اهداف توسعه‌ای نیز انجام دهند.

او توضیح داد: استان لرستان با توجه به ویژگی ممتاز اقلیمی برای تحقق شاخص‌های سرانه‌ای مطابق با سطح متعارف بانک نیازمند تلاش مضاعف از سوی کلیه همکاران استان است و برای دستیابی به نتایج و دستاوردهای متناسب با کمیت و کیفیت نیروی انسانی نیاز است تلاش بیشتری از سوی کارکنان شعب استان در مقایسه با شعب هم درجه در استان‌های مجاور مد نظر قرار گیرد.

ایرانی، همچنین از شعب مرکزی و علوی خرم‌آباد بازدید کرد و از نزدیک با فعالیت شعب و همچنین بررسی مسائل مربوط به خدمات‌رسانی شعب، در جریان سطح فعالیت و رضایتمندی مشتریان قرار گرفت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا