کد خبر: 2503994019
لینک کوتاه:
دسته‌بندی نشده

تهدید خریداران عهدشکن به فسخ قرارداد از سوی ایران‌ خودرو

معاون حقوقی ایران‌ خودرو با اشاره به اینکه انتقال خودرو به فرد دیگر براساس اصول و قواعد حقوقی در مدت یک‌سال ممکن نخواهد بود،گفت: در صورتی‌که مشتری به تعهدات خود طبق قرارداد اقدام نکند، مطابق مفاد قرارداد، خودروساز می‌تواند نسبت به فسخ آن اقدام و خودرو را به شخص دیگری واگذار کند.

به گزارش ایران ‌خودرو، مصطفی مظفری گفت:‌ محدودیت‌هایی در قرارداد با مشتری با هدف تضمین خرید خودرو توسط مصرف‌کننده واقعی پیش‌بینی شده و اعتبار قرارداد منوط به رعایت این محدودیت‌ها از جمله موارد تعیین شده از سوی وزارت صنعت در ثبت‌نام است.

 وی بیان‌ کرد: با وجود شرایط یاد شده، ممکن است برخی افراد این مسیر را به طرق دیگر و همراه با تخلف طی کنند که این موضوع با توجه به نقض شروط درج شده، قابلیت پیگرد قانونی و قضایی دارد.

مظفری درباره ممکن نبودن انتقال خودرو به فرد دیگر براساس اصول و قواعد حقوقی در مدت یک‌سال، اظهار کرد: این شرط مشروع و قانونی بوده و مخالف مقتضای عقد نخواهد بود.

معاون حقوقی ایران خودرو ادامه داد: طبق مصوبات کمیته خودرو در وزارت صنعت امکان انتقال اسناد رسمی خودروهای به‌فروش رفته در طرح فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یک‌ساله وجود ندارد و اسناد به‌مدت یک‌سال در وثیقه و رهن خودروساز خواهد ماند. به این ترتیب فقط افرادی اقدام به ثبت‌نام و خرید خواهند کرد که مصرف‌کننده بوده و قصد فروش خودرو را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: ایران‌ خودرو برای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان واقعی در طرح‌های فروش، رایزنی‌های متعددی با مراجع نظارتی و قضایی انجام  داده و هم‌گام با سیاست‌های کلان اعلامی وزارت صنعت اقدامات قانونی و قراردادی لازم را انجام خواهد داد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا