کد خبر: 0506992092
  لینک کوتاه:
بورس

بازدهی ۴ درصدی بازار سهام در آخرین روز کاری هفته

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی ۴٫۱ درصدی و قرار گرفتن در کانال یک میلیون و ۷۱۸ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی ۶۸ هزار واحدی و قرار گرفتن در کانال یک میلیون و ۷۱۸ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد. رشد ۴.۱۶ درصدی شاخص کل در حالی به ثتب رسید که شاخص کل هم‌وزن نیز امروز ۲.۴ درصد رشد داشت.
در پایان معاملات امروز بیش از ۹۳۵ هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن حدود ۵ میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر ۸۵ هزار میلیارد ریال داد و ستد شد. ارزش معاملات امروز بورس نسبت به روز گذشته حدود ۴۰ درصد کمتر بوده است. تشکیل صف خرید در اکثر نمادهای بازار باعث شده که فروشنده‌ها نسبت به روز گذشته کمتر بوده و شاهد معاملات کمتری در بورس باشیم.
در معاملات امروز سه نماد فارس، فولاد و شستا به ترتیب با ۵۰۲۲، ۴۷۴۵ و ۴۵۷۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. در بازار فرابورس نیز کگهر، میدکو و آریا تاثیرگذارترین نمادها بر شاخص این بازار بودند. همچنین ارزش کل معاملات فرابورس نیز حدود ۶۵ هزار میلیارد ریال بود. بازگشت قدرتمند حقیقی‌ها به معاملات بورس یکی از مهم‌ترین اتفاقات بازار امروز بود به طوری که ابیش از ۹۰ درصد از کل سفارشات خرید امروز را کدهای حقیقی انجام دادند.
در میان صنایع مختلف نیز گروه‌ خودرو و قطعات تنها گروهی بود که ارزش معاملات آن بیش از یکهزار میلیارد تومان بود. بعد از گروه خودرویی که یک هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان معامله شد، گروه‌های چند‌رشته‌ای و انبوه‌سازی به ترتیب با ۷۰۵ و ۶۹۰ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. در میان نمادهای بازار نیز شستا، خبهمن و ثشاهد بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند و صندوق یاقوت نیز پر معامله‌ترین ETF امروز بورس بود.
معاملات امروز بازار سهام در حالی با سبزپوشی یکدست به پایان رسید که پذیره‌نویسی دومین ETF دولتی از امروز آغاز شده است. مهلت پذیره‌نویسی این صندوق که با نماد «پالایشی دوم» در بازار سهام عرضه می‌شود هر روز از پایان معاملات بورس به مدت ۳ ساعت خواهد بود و تا ۱۹ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

منبع: تجارت نیوز

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا