کد خبر: ۲۰۱۰۰۰64580
  لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمه

بازدید مدیرعامل بانک توسعه صادرات از سه واحد تولیدی صادراتی فرش

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، از سه واحد تولیدی صادراتی فرش بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک توسعه صادرات، سیدعلی حسینی و هیات همراه با هدف توسعه تعامل با جامعه صادراتی شهر کاشان، از کارخانه فرش قصر ایرانیان، ریسندگی اطلس‌ریس و گلرنگ فرش بیدگل بازدید و با مدیران ارشد این واحدهای تولیدی تبادل نظر کرد.

او در دیدار با مدیران ارشد این واحدهای تولیدی، خوشنامی و خوش‌حسابی مشتریان را از مهمترین عوامل تداوم همکاری با مشتریان دانست و گفت: اهلیت این واحدها برای بانک توسعه صادرات ایران محرز شده است؛ بانک همواره در حوزه‌های مختلف آمادگی همکاری با مشتریان خوش‌حساب را دارد.

حسینی همچنین بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه تاکید کرد و گفت: واحدهای صنعتی با حجم تولید و صادرات قابل توجه، امکان استفاده از ظرفیت تامین مالی از طریق بازار سرمایه را دارند همچنین بانک توسعه صادرات نیز آمادگی دارد از طریق شرکت تامین سرمایه زیرمجموعه، شرایط لازم را برای این مهم فراهم کند.

او اظهار امیدواری کرد بانک بتواند با جذب منابع جدید، تسهیلات بیشتری در اختیار صادرکنندگان و تولیدکنندگان صادرات‌محور قرار دهد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک توسعه صادرات ایران، شرکت گلرنگ فرش بیدگل یکی از شرکت‌های مورد بازدید مسولان این بانک بود.

این شرکت با ۸میلیون و ۲۰۰هزار دلار صادرات، محصولات خود را به کشورهای همسایه از جمله عراق، قطر، امارات متحده عربی، افغانستان، قزاقستان، ترکمنستان، گرجستان و پاکستان صادر می‌کند و تلاش دارد حجم صادرات خود را تا پایان سال جاری به ۱۱میلیون دلار برساند.

این شرکت در تلاش است پس از دریافت تسهیلات از بانک توسعه صادرات با واردات ماشین‌آلات ریسندگی، مواد اولیه وارداتی خود از ترکیه را به حداقل رسانده و در این زمینه به خودکفایی برسد.

شرکت فرش قصرایرانیان دیگر شرکتی بود که از سوی مدیرعامل بانک توسعه صادرات بازدید شد. این شرکت از ابتدای سال تاکنون، ۶میلیون و ۸۰۰هزار دلار صادرات داشته و در هدفگذاری‌های خود تا پایان سال، حجم صادراتی معادل ۱۰میلیون دلار را گنجانده است.

این شرکت تولیدی صادراتی، محصولات خود را به ۱۱کشور آسیایی، اروپایی و آفریقایی صادر می‌کند و در نظر دارد با دریافت سرمایه ثابت از بانک توسعه صادرات و واردات تجهیزات ریسندگی مدرن، برای تولید فرش ۱۵۰۰شانه، صادرات خود را توسعه دهد.

شرکت اطلس‌ریس نیز که مورد بازدید قرار گرفت نیز از واحدهای صادراتی بزرگ کاشان است که از تسهیلات بانک توسعه صادرات به‌منظور توسعه فعالیت‌های خود بهره‌مند شده است؛ این شرکت در سال جاری تا کنون ۷میلیون دلار صادرات انجام داده و دستیابی به صادرات ۱۵میلیون دلاری را در برنامه‌های خود گنجانده است.

محصولات شرکت اطلس‌ریس به ۴۰کشور دنیا صادرمی‌شود؛ مدیران این شرکت با هدف توسعه طرح‌های صادراتی، خواهان دریافت تسهیلات ثابت و سرمایه درگردش از بانک توسعه صادرات هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا