کد خبر: ۱۱۰۴۰۰35453
لینک کوتاه:
صنعت و معدن

با حضور معاون وزیر صمت و رئیس ایدرو همزمان با روز ملی صنعت و معدن خط تولید واشکوت در قم افتتاح شد

هم زمان با روز ملی صنعت و معدن، خط تولید واشکوت (مورد استفاده در کاتالیست خودرو)، با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار و نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی  و مدیرعامل شرکت ایران خودرو در شرکت مبدل خودروی پاک در محمودآباد قم به بهره‌برداری رسید.

محسن صالحی نیا در  آیین راه اندازی خط تولید واشکوت شرکت مبدل خودروی پاک در شهرک محمودآباد قم، گفت : صنعت خودروسازی کشور  در شرایط سخت تحریمی و کرونا، گام های مناسبی در راستای تعمیق داخلی سازی برداشته است که تولید قطعه مهم واشکوت نمونه ای از این تلاش هاست .

رییس هیات عامل ایدرو  با اشاره به برنامه  خودروسازان برای تولید  یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه  خودرو  اظهار امیدواری کرد: با حضور دولت جدید فضا برای ارتقای کمی و کیفی مستمر صنعت خودرو به عنوان لوکوموتیو صنایع کشور فراهم تر شود و شاهد توسعه بیشتر و رضایت بیش از پیش مصرف کنندگان باشیم.

مدیرعامل گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران نیز در این مراسم، گفت: در راستای مسوولیت های اجتماعی در خصوص توجه به محیط زیست و کاهش آلایندگی، تولید واشکوت به عنوان یکی از پروژه های اصلی شرکت مبدل خودروی پاک اجرا شده است.

سعیدرضاپناه افزود: در سال اول تولید چهار میلیون یورو معادل ۱۱۰ میلیارد تومان کاهش ارزبری ناشی از داخلی سازی این قطعه محقق خواهد شد که این میزان با توجه به افزایش  تولید رشد خواهد داشت . رضاپناه کاهش هزینه های تولید، دسترسی آسان به مواد اولیه و انتقال دانش فنی را از مزایای داخلی سازی این قطعه دانست .

معاون وزیر صمت ورئیس هیات عامل ایدرو در سفر یک روزه به استان قم، از شرکت های سی سو پلیمر زرنما، ایده نگر تولید کننده هواکش، محافظ حرارتی، فیلتر سوخت و دیسک صفحه، شرکت برازش صنعت و سازمند صنعت تولید کننده قطعات موتوری، فندک، آیینه چراغ خودرو و تامین کننده ۱۲۰ قطعه مورد نیاز خودروسازی و همچنین شرکت ابزارسازان خلاق آرین تولیدکننده گیربکس و پولس و محور انتقال قدرت بازدید کردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا