کد خبر: 290103156489
جامعه و فرهنگ

با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت: دومین خانه شهید منطقه ۱۵ افتتاح شد

دومین خانه شهید منطقه ۱۵ در محله ولیعصر(عج) با هدف ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و پزشکی با حضور شهردار منطقه، خانواده معظم شهدا و معتمدین محل افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، محمد شیری شهردار منطقه با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در جامعه و ابعاد فرهنگ و تأثیر آن گفت: نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت و تحقق مسائل فرهنگی، با استناد به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی( مدظله العالی) ضرورت امروز جامعه است.

او ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و حفظ نام شهدا در بین مردم و به ویژه نسل جوان افزود: وظیفه داریم ایثارگری های شهدای این نظام و انقلاب را برای نسل های جدید متجلی کنیم و اجازه ندهیم فرهنگ منحط غرب جای ارزش های ناب اسلامی را بگیرد.

شیری با ابراز خرسندی از افتتاح این مجموعه در قدیمی ترین محله شهر تهران افزود: افتتاح ‌خانه شهید بی شک منشاء خیرات بیشماری برای شهروندان خواهد شد و طبق پیش بینی های انجام شده علاوه بر خدمات اجتماعی- فرهنگی، خدمات پزشکی نیز به همت همرزمان شهدا به شهروندان ارائه خواهد شد.

شهردار منطقه در این مراسم اضافه کرد: افتتاح خانه های شهید علاوه بر خدمت رسانی ، سبب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان شهروندان خواهد شد همچنین پایگاهی برای نسل نوجوان ‌و‌ جوان است تا بیشتر با رشادت ها و‌جان فشانی های این نسل آشنا شوند.

دومین خانه شهید در ۳طبقه به متراژ ۱۲۰ متر به منظور ارائه خدمات اجتماعی، فرهنگی و پزشکی در خیابان ۱۷ شهریور، خیابان شهید رضایی(منصور) افتتاح شد.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا