کد خبر: 231201124262
روزنامهمدیریت و اقتصاد محلی

برق‌رسانی به تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۲۴۹ هزار و ۵۳۴ خانواده روستایی این استان از نعمت برق مطمئن و پایدار بهره مند هستند، خاطرنشان کرد که تعداد خانوارهای بهره‌مند روستایی این استان از برق مطمئن و پایدار قبل از انقلاب ۴۵۰ خانوار بوده است.

خلیل عوض زاده دیروز در جلسه پیگیری طرح های برق رسانی روستایی استان، با بیان اینکه ۹۹.۹۱ درصد روستاهای سیستان و بلوچستان از نعمت برق برخورد هستند، اظهار کرد: تعداد روستاهای برق دار این استان ۵ هزار و ۷۲۱ روستا است که این تعداد قبل از انقلاب ۳۳ روستا بوده است.

او به حجم شبکه های برق روستایی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۲۰ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۷ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۱۱ هزار دستگاه ترانسفورماتور حجم شبکه توزیع برق‌ مناطق روستایی استان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: شهرستان  زاهدان با ۹۷۸ روستا بهره‌مند از نعمت برق بیشترین حجم روستای برقدار استان را به خود اختصاص داده است.

عوض زاده با اشاره به اینکه تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار سیستان و بلوچستان که دارای کد آبادی هستند، برقرسانی شده اند، گفت: سایر مکان های فاقد برق استان در صورت صدور مجوز خدمات دهی از سوی متولیان زمین در برنامه برق‌رسانی قرار خواهند گرفت.

او ادامه داد: ۷ پروژه برق‌رسانی روستای در شهرستان های خاش، بمپور، زابل، میرجاوه، ایرانشهر، سراوان و زاهدان در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان در بخش برق‌رسانی به چاه های کشاورزی تصریح کرد: در ادامه پیگیری های انجام شده در این بخش اعتبار ۵۵ میلیارد تومانی برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است که در صورت تخصیص این مبلغ، عملیات اجرایی این طرح انجام می‌شود.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا