کد خبر: ۱۵۰۴۰۰36319
لینک کوتاه:
سلامت و رفاه

تابستان امسال گرم ترین فصل ۳۰ سال اخیر / هفته آینده هوا در اغلب شهرها خنک می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امسال تابستان گرمی داریم و انتظار است در اغلب مناطق کشور دما یک تا دو درجه نسبت به متوسط دمایی ۳۰ ساله اخیر افزایش داشته باشد.

به گزارش فارس، صادق ضیائیان، در‌باره وضعیت دمایی و گرما در تابستان امسال اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی امسال تابستان گرمی داریم و انتظار است در اغلب مناطق کشور دما یک تا دو درجه نسبت به متوسط دمایی ۳۰ ساله اخیر افزایش داشته باشد.

افزایش دما در برخی استان‌ها تا پایان هفته

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت گرما در هفته جاری و هفته آینده توضیح داد‌: امروز با توجه به نفوذ سامانه پرفشار‌ از سواحل دریای خزر، در استان‌های واقع در سواحل خزر کاهش دما را خواهیم داشت، اما در پایان هفته در استان‌هایی نظیر کردستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و سیستان و بلوچستان با افزایش دما مواجه هستیم و در سایر نقاط کشور تغییرات دمایی خاص نداریم و تغییرات در حد یک تا دو درجه است که قابل ملاحظه نیست.

 هفته آینده هوا در اغلب شهرها خنک می‌شود

وی ادامه داد: برای هفته آینده پیش بینی می‌شود تا اندازه‌ای هوا خنک‌تر شود و حدود ۲ تا ۳ درجه در اغلب نقاط کشور نسبت به هفته جاری خنک‌تر می‌شود.

ضیائیان با بیان اینکه در چند روز آینده در نوار شمالی کشور روند خنک شدن هوا ادامه دارد، گفت: در عین حال در جنوب کشور افزایش دما را داریم؛ این شرایط جوی، هفته آینده برعکس می‌شود یعنی در نوار شمالی خزر یک افزایش دما را داریم اما در دیگر نقاط کشور کاهش چند درجه‌ای دما را خواهیم داشت.

 دمای تهران تا ۴ درجه کمتر می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: هفته آینده در پایتخت دما سه تا چهار درجه نسبت به هفته جاری کاهش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا