کد خبر: ۲۶۱۰۰۰65494
  لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمه

تامین مالی ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی طرح‌های بزرگ گردشگری از سوی بانک گردشگری

چندین طرح‌ بزرگ صنعت گردشگری کشور با سرمایه‌گذاری و تامین مالی بالغ بر ۱۰۰هزار میلیارد ریالی بانک گردشگری و مجموعه‌های مرتبط، به بهره‌برداری رسیده و یا در حال ساخت و تکمیل است.

به گزارش روابط‌عمومی بانک گردشگری، این بانک در راستای رسالت خود، علاوه بر مشارکت از طریق عاملیت صندوق توسعه ملی و از محل بند(الف) تبصره ۱۸قانون بودجه کل کشور، به طور مستقیم نیز طرح‌های بسیاری را در حوزه گردشگری از منابع داخلی تامین مالی و حمایت کرده است.

از جمله این پروژه‌ها می‌توان از پروژه «کاروانسرای وکیل کرمان»، «هتل‌های فرودگاهی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)»، «مجموعه پرستیژلند اصفهان (شامل هتل، مراکز خرید و …)»، پروژه «هتل و مراکز اقامتی سیرجان و بافت»، «مجتمع تفریحی، تجاری میکامال در منطقه آزاد کیش» و پروژه «منطقه ویژه اقتصادی تفریحی و گردشگری سرزمین ایرانیان(آیلند)» یاد کرد.

همچنین تعداد زیادی از مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی، هتل‌ها و اقامتگاه‌های مختلف، کارگاه‌های صنایع دستی کوچک و…در کشور نیز در راستای همین رسالت بانک گردشگری، تامین مالی و حمایت شده است.

از جمله می‌توان از مجتمع تفریحی پردیس نوشیروانی بابل، مجتمع تجاری سیمرغ محمودآباد، هتل، رستوران و مرکزی تجاری وندای کی آشیان (کاشان)، هتل لیدو رامسر، هتل مجلل درویشی ۲ (مشهد) و هتل ویستریا وهتل آتا آنا در تهران نام برد.

درباره بسته‌ها و خدمات بانکی ویژه فعالان حوزه گردشگری نیز علاوه بر تزریق مالی و تامین منابع برای اجرای پروژه‌های بزرگ، در جهت تسهیل فرآیندهای بانکی و اعتباری در حوزه گردشگری، این بانک اقدام به طراحی و ارائه بسته‌ها و خدمات بانکی ویژه فعالان حوزه گردشگری کرده است.

از جمله این بسته‌ها، می‌توان به بسته ویژه آژانس‌های مسافرتی و گردشگری و تسهیلات کارت سفر، گردش‌کارت و… اشاره کرد که همگی در راستای ترویج گردشگری و تسهیل تبادلات مالی در حوزه گردشگری طراحی و ارائه شده است.

همچنین می‌توان به انعقاد قرارداد با تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی کشور در راستای حمایت از صنعت حمل و نقل هوایی، توسعه صنعت گردشگری و ارزان‌سازی سفر طی دو سال گذشته اشاره کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا