کد خبر: ۰۲۱۲۹۹16456
لینک کوتاه:
بورس

تداوم روند نزولی شاخص کل بورس در اولین روز کاری اسفندماه

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۵ هزار و ۵۹۷ واحدی معادل ۰.۴۵ درصد به یک میلیون و ۲۳۲ هزار و ۷۵۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۰ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۹۹  واحد رسید.

به گزارش ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات اولین روز هفته (شنبه دوم اسفندماه ماه ۹۹)، شاهد ادامه روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۴۶۰ واحدی معادل ۰.۴۵ درصد به رقم ۳۲۱  هزار و ۶۷۷ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۶۳۷ واحدی معادل ۰.۱۵ درصد، عدد ۴۳۸ هزار و ۳۲۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۴۱۶ واحدی به رقم ۲۸۶ هزار و ۵۱۳ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۵۹۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۵۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۰۹۸  واحد کاهش  به رقم ۹۰۴ هزار و ۹۱۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۱۷۹۰ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۸۳ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، شستا، فولاد، تاپیکو، وغدیر، وبملت و شپنا با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فملی، وپارس، کگل و همراه، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۹۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۵۴۷ هزار و ۳۷۳  نوبت معامله و به ارزش ۵۴ هزار و ۶۴۵ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد ولغدر(لیزینگ‌خودروغدیر) با ۵.۹۷ درصد رشد و پس از آن، نمادهای ولیز، پارسیان، ولپارس، سهگمت و وایران بود. همچنین نماد معاملاتی ثاخت(بین‌المللی‌توسعه‌ساختمان) با ۲ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وبملت، شستا، فروس، وغدیر، ملت و دسینا قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی فملی، وپارس، فولاد، ولپارس، ثامید، سیتا، امین و آبادا به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی فملی، سیتا، کمند، امید، پارند، پارند و سپاس با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای شستا، خساپا، پالایش، کلوند، دارا یکم، دارا یکم و وتجارت بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع «سایرمالی»، «محصولات چرمی» و «فلزات اساسی» با افزایش همراه شدند و شاخص صنایع «لاستیک»، «چند رشته ای ص»، «شیمیایی» و «فراورده نفتی» با روند نزولی مواجه شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا