کد خبر: 080901110733
اخبار شرکت هابانک و بیمه

تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه

معاون فناوری اطلاعات بانک شهر از آغاز ارائه تسهیلات خرد به شهروندان بدون حضور در شعب این بانک خبر داد و گفت: ثبت درخواست تسهیلات اعطایی از طریق “همراه شهر پلاس” امکان پذیر است.

به گزارش روابط عمومی بانک شهر، حسام حبیب اله با بیان اینکه هم اکنون امکان ثبت درخواست تسهیلات غیر حضوری خرد صرفا برای مشتریان بانک میسر می باشد، گفت: سایر افراد درصورت تمایل به ثبت درخواست تسهیلات می بایست، نسبت به افتتاح حساب از طریق همراه شهر پلاس در بانک شهر اقدام کرده و سپس درخواست تسهیلات خود را ثبت کنند تا از محل میانگین سپرده و طبق ضوابط از تسهیلات خرد در کوتاه ترین زمان ممکن برخوردار شوند.

حبیب اله با اشاره به تبلیغات گسترده بانک شهر برای آگاه سازی شهروندان از کیفیت بالای خدمات ارائه شده در این نرم افزار و چگونگی دریافت تسهیلات خرد به واسطه آن، تصریح کرد: حداقل مبلغ تسهیلات قابل پرداخت ۳۰ میلیون ریال و حداکثر مبلغ تسهیلات قابل پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال بدون ضامن برای تمامی مشتریان با رتبه اعتباریA با اخذ گواهی کسر از حقوق و یک میلیارد ریال بدون ضامن برای حقوق بگیران از بانک شهر با رتبه اعتباری A,B,C با اخذ گواهی کسر از حقوق است.

وی ادامه داد: همچنین نرخ تسهیلات ۱۸ درصد و مدت زمان بازپرداخت آن ۱۲ ،۲۴‏ و ۳۶ ماهه خواهد بود.

معاون فناوری اطلاعات بانک شهر با بیان اینکه ثبت درخواست تسهیلات اعطایی از طریق همراه شهر پلاس ممکن است،گفت: مشتریان بانک شهر بعد از ورود به نرم افزار همراه شهر پلاس، می بایست نسبت به انتخاب گزینه “خدمات تسهیلات” از صفحه اصلی یا منوی خدمات بانکی اقدام کنند.

حبیب اله عنوان کرد: در سرویس مذکور، استعلامات مرتبط با اعتبارسنجی از قبیل: سوابق چک برگشتی، تسهیلات‏‏/تعهدات غیرجاری و خدمت نظام وظیفه برای آقایان و … کنترل می شود.

وی خاطرنشان ساخت: پس از مشاهده و تایید ضوابط اخذ تسهیلات توسط مشتری، اطلاعات لازم شامل مبلغ تسهیلات درخواستی، تعداد اقساط، میزان درآمد ماهانه و … از مشتری دریافت می شود.

در این مرحله، سیستم بر اساس اطلاعات وارد شده مبلغ اقساط ماهانه مشتری را محاسبه و به وی نمایش خواهد داد و با توجه به خود اظهاری درآمدی مشتری و میزان اقساط ماهانه تسهیلات اخذ شده توسط مشتری از شبکه بانکی بنابر استعلام از سامانه سمات بانک مرکزی، خالص درآمدی مشتری محاسبه و توان بازپرداخت وی کنترل خواهد شد.

معاون فناوری اطلاعات بانک شهر،گفت: درصورت حائز شرایط بودن مشتری جهت تسهیلات درخواستی مطابق با شرایط مدنظر بانک، ضمن دریافت اطلاعات تکمیلی و بارگذاری مدارک مانند: تصویر کارت ملی، تصویر فیش حقوقی و سایر مدارک درآمدی نظیر اجاره ماهانه، سود سپرده و …، تصویر مدارک محل سکونت، گواهی کسر از حقوق، یک ویدئو و صدا جهت احراز هویت از مشتری دریافت و ضمن تعیین آدرس (محل سکونت‏/محل کار) جهت ارسال قرارداد و فرم ها، اتمام فرآیند ثبت اطلاعات به مشتری اعلام می شود تا پس از بررسی مدارک، نتیجه به ایشان از طریق پیامک اعلام شود.

حبیب اله در پایان افزود: همچنین به منظور احراز هویت دیجیتال مشتری و تطابق تصویر مشتری با تصویر ثبت احوال، استعلام از سامانه ثبت احوال در حین فرآیند انجام می شود.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا