کد خبر: ۰۲۰۷۰۰47509
لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمه

تشریح عملکرد بانک ملت در زمینه تسهیلات فرابانک

مدیرعامل بانک ملت با تشریح عملکرد این بانک در زمینه تسهیلات فرابانک اظهار کرد که ۴۵درصد مشتریان متقاضی تا روز ۲۶شهریورامسال موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند و درخواست ۲۱درصد مشتریان در جریان بررسی و اعطا قرار دارد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک ملت، محمد بیگدلی با بیان این نکته که از اردیبهشت ۱۳۹۹خدمت متمایز ثبت و رسیدگی به درخواست تسهیلات خرد به صورت غیرحضوری(۲۴×۷) تحت عنوان«سامانه هوشمند فرابانک ملت» مورد بهره‌برداری قرار گرفت، تاکید کرد: با راه‌اندازی این سامانه، ضمن تسهیل و تسریع در ارائه خدمات اعتباری، امکانات لازم برای کمک به فاصله‌گذاری اجتماعی در دوره همه‌گیری بیماری کووید‏‏‏-۱۹نیز فراهم آمد.

مهم‌ترین ویژگی‌ سامانه فرابانک

مدیرعامل بانک ملت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سامانه را حذف قضاوت‌ها و اعمال احتمالی سلایق شخصی در اعتبارسنجی و اعطای تسهیلات عنوان کرد و گفت: با بهره‌برداری از سامانه غیرقضاوتی فرابانک، تمامی فرآیندهای اعطای تسهیلات به صورت سیستمی و بدون اعمال نظر شخصی احتمالی پرسنل بانک و صرفاً بر اساس تایید اصالت مستندات و اهلیت و ظرفیت مشتریان مبتنی بر داده‌های اعتبارسنجی انجام می‌شود.

او در عین حال اعلام کرد که فاز دوم این سامانه با هدف گسترش گروه هدف تسهیلات فرابانک از طریق افزایش سقف مبلغ و رتبه‌های منتخب (A،B،C و فاقد رتبه) با قابلیت معرفی ضامن‏‏/ضامنین از سوی متقاضی و همچنین افزایش ظرفیت پذیرش درخواست تسهیلات متقاضیان از طریق فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم و توسعه کمی و کیفی عملیات خودکار در فرآیند بررسی درخواست‌ها(اتوماسیون فرآیندهای داخلی فرابانک) از بهمن سال گذشته عملیاتی شده است.

امکان ثبت درخواست تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج

مدیرعامل بانک ملت از فراهم شدن امکان ثبت درخواست تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج معرفی‌شدگان سایت بانک مرکزی از طریق بستر سامانه فرابانک از تاریخ اول تیر امسال خبر داد و گفت: این اقدام که در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی بانک ملت بوده مورد استقبال عموم مشتریان نیز قرار گرفته است.

انواع تسهیلات قابل اعطا در سامانه فرابانک

او تسهیلات بهان بدون ضامن، تسهیلات تابش، کارت اعتباری تابش، کارت اعتباری بهان بدون ضامن، تسهیلات برای مشتریان با رتبه اعتباری A و B، تسهیلات برای مشتریان با رتبه C و فاقد رتبه، کارت اعتباری برای مشتریان با رتبه اعتباری A و B، کارت اعتباری برای مشتریان با رتبه اعتباری C و فاقد رتبه، قرض‌الحسنه ازدواج معرفی‌شدگان بانک مرکزی و قرض‌الحسنه ازدواج خانواده شهدا و ایثارگران را انواع تسهیلات قابل اعطا در سامانه فرابانک خواند.

او ادامه داد: از روز ۱۱اردیبهشت ۱۳۹۹تا ۲۶شهریور ۱۴۰۰تعداد ۵۴،۰۹۵فقره درخواست از سوی مشتریان در سامانه تسهیلات فرابانک ثبت شده است که با توجه به این روند رشد، پیش‌بینی می‌شود تعداد درخواست‌های ثبت‌شده در سامانه فرابانک در شهریور سال جاری از مرز ۱۰۰۰۰فقره درخواست عبور کند.

بیگدلی با بیان این نکته که درخواست‌های فوق به ۴۱۳۰۵مشتری منحصر بفرد تعلق دارد، اضافه کرد: ۴۵درصد مشتریان متقاضی تا روز ۲۶شهریور امسال موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند و درخواست ۲۱درصد مشتریان در جریان بررسی و اعطا قرار دارد ضمن این که درخواست ۳۴درصد متقاضیان به دلیل احرازنشدن شرایط، رد شده یا به علت انقضای مهلت درخواست باطل شده است.

او تعداد کل تسهیلات اعطایی تا مقطع یادشده را ۱۸۵۵۴فقره به مبلغ ۶۹۴۲میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: بیشترین تعداد تسهیلات اعطایی مربوط به تسهیلات بدون ضامن با رقمی بالغ بر ۴۱۶۰میلیارد ریال بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا