کد خبر: ۲۴۰۶۰۰46556
لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

تشریح مخاطرات کرونایی صنعت بیمه

مدیرعامل بیمه ملت ضمن بیان مشکلات صنعت بیمه و مخاطرات کرونایی این صنعت و همچنین ظرفیت‌های جدید برای توسعه صنعت بیمه کشور، بخشی از اقدامات توسعه‌ای بیمه ملت را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم، اسماعیل دلفراز گفت: شیوع ویروس کرونا باعث شده تا دارایی‌ها و نقدینگی ترازنامه‌های سالیانه شرکت‌های بیمه به طور کلی دچار اختلال شود.

همچنین بحران‌‌های نوظهور اقتصادی ناشی از شیوع کرونا نظیر تعطیل و نیمه‌تعطیل شدن واحدهای فعالیتی، گسترش بیکاری و رکود در بازارهای خدماتی نظیر گردشگری، به صنعت بیمه منتقل شده که این موارد عاملی شده تا ضمن کاهش تعداد فروش در برخی رشته‌‌های بیمه‌ای، تمدید نشدن بیمه‌نامه‌‌ها، افزایش میزان مخاطرات اخلاقی، تعویق در پرداخت حق‌بیمه‌‌ها و از همه مهم‌‌تر کاهش ضریب نفوذ بیمه به وجود آید.

دلفراز افزود: تقلبات و تخلفات بیمه با تشدید اوضاع سخت معیشیتی مردم نسبتاً افزایش داشته و صدور الحاقیه‌های برگشتی و به دنبال آن کاهش حق‌بیمه در رشته‌‌های هواپیما و کشتی هم به وجود آمده که همین امر صنعت بیمه را با چالش‌های معتددی روبه رو ساخته است.

به اعتقاد دلفراز، بالاتر بودن ضریب خسارت دو رشته درمان و ثالث نسبت به سایر رشته‌های بیمه‌ای از جمله چالش‌‌های اساسی دیروز و امروز بیمه‌گران است. این اتفاق منجر به آن شده تا بیمه‌گران در فروش محصولات این دو رشته نسبت به سایر رشته‌های بیمه‌‌ای دست به عصاتر حرکت کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا