توزیع کالابرگ جدی شد؟

  کد خبر: ۲۸۰۸۰۱109062
  لینک کوتاه:

کالابرگ مراحل آزمایشی را پشت سر گذاشته و ۸۵ درصد از زیرساخت‌های آن مهیا شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت: زیرساخت‌های کالابرگ مهیا نبود، اما اکنون بالای ۸۵درصد زیرساخت‌های ارائه آن فراهم شده و به‌زودی در کشور عملیاتی می‌شود.

به نقل از ایلنا، احد آزادیخواه در مورد وضعیت تولیدکنندگان مرغ کشور و حمایت از آنها گفت: ما در مجلس و دولت بر سر اعطای ۲۰هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به تولیدکنندگان به توافق رسیدیم. برخی از تولیدکنندگان استقبال و برخی نیز از آنها استقبال نکردند. حتی اعلام کردیم که تسهیل‌گری به گونه‌ای باشد که واحدهای تولیدی بدهکار بانکی نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

آزادیخواه ادامه داد: تاثیر افزایش قیمت نهاده‌های دامی طبیعتا با حذف ارز ترجیحی محسوس است، البته نرخ نهاده‌ها در بازار جهانی نیز افزایش یافته و برای مثال قیمت ذرت و کنجاله نسبت به سال گذشت رشد داشته است.

قیمت جدید مرغ ضرر تولیدکنندگان را کاهش داد

وی افزود: در این مورد باید تدبیر اندیشیده می‌شد تا اینکه ستاد تنظیم بازار قیمت جدید مرغ را ۶۳هزار تومان اعلام کرد. هرچند با این نرخ بر مصرف‌کنندگان فشار وارد می‌شود، اما برخی از ضرر و زیان تولیدکنندگان کاهش و تا حدودی رضایت‌مندی آنها را ایجاد کرده است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی تصریح کرد: باید تعیین قیمت را به عرضه و تقاضا واگذار کنیم، به‌ویژه در عید نوروز و ماه رمضان با توجه به میزان جوجه‌ریزی شرایطی را باید ایجاد کنیم تا هم قدرت خرید مصرف‌کننده افزایش یابد و هم از تولیدکننده حمایت شود.

احد آزادیخواه مجلس اعلام کرد: در جلسه‌ای به آقای رئیس‌جمهور گفتیم که اگر دولت بتواند کالابرگ الکترونیکی را احیا کند، می‌تواند موظف به عرضه مرغ گرم در این چارچوب باشد تا از مصرف‌کننده و تولیدکننده حمایت شود.

این مقام مسئول افزود: آقای رئیس‌جمهوری نیز اعلام کردند که زیرساخت‌های کالابرگ مهیا نبود، اما اکنون بالای ۸۵ درصد زیرساخت‌های ارائه آن فراهم شده و به‌زودی در کشور عملیاتی می‌شود. در این‌صورت میزان مصرف سرانه مصرف مرغ خانوار افزایش می‌یابد که در راستای منافع مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.

خروج از نسخه موبایل