کد خبر: ۱۹۱۰۰۰64445
  لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابازارها و خدمات مالیبانک و بیمهروزنامه

ثبت تراز مثبت ۴۷۰۰ میلیارد تومانی بیمه آسیا با رشد ۴۸درصدی

بیمه آسیا در سه فصل نخست سال جاری توانست تراز عملیاتی مثبت چهار هزار و ۷۰۰میلیارد تومان را ثبت کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته شاهد رشد ۴۸درصدی بود.

به گزارش روابط‌عمومی بیمه آسیا و براساس تازه‌ترین گزارش فعالیت شرکت بیمه آسیا، منتهی به پایان آذر سال ۱۴۰۰، این شرکت توانست در نه ماه سال جاری هشت هزار و ۸۱۰میلیارد تومان حق بیمه تولید کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیش از۴۵درصد رشد داشته است.

همچنین در این دوره زمانی، چهار هزارو ۱۱۰میلیارد تومان خسارت بیمه‌گزاران این شرکت را جبران کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۴۲درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بنابراین، این شرکت بیمه بورسی در این دوره نه ماهه، توانست از رکورد ۱۲ماه سال گذشته عبور کرده و ۴۲۸میلیارد تومان بیشتر از کل سال ۱۳۹۹حق بیمه تولید کند.

بیمه آسیا در طی این دوره زمانی، علاوه برافزایش ۴۵درصدی حق بیمه‌ای تولیدی خود، که نشان‌دهنده مدیریت مطلوب در بخش بازاریابی و گسترش نفوذ این شرکت در بازار بیمه‌ای کشور است، دربخش پرداخت خسارت هم توانست با کنترل و مدیریت صحیح ریسک، میزان افزایش خسارت نسبت به تولید حق بیمه را کاهش دهد. میزان رشد پرداخت خسارت در این دوره زمانی ۴۲درصد است که نشان می‌دهد حق بیمه تولیدی  این شرکت ۳درصد بیشتر از خسارت پرداختی رشد کرده است.

این موضوع منجر به کاهش بیش از یک درصدی نسبت خسارت این شرکت شد؛ به نحوی که نسبت خسارت به حق بیمه از ۴۷.۷درصد در پایان آذر ۱۳۹۹به ۴۶.۶درصد در پایان آذر ۱۴۰۰کاهش یافت.

بیمه آسیا توانست در این دوره، سطح یک توانگری مالی با نسبت ۱۳۳درصد و مجوز قبولی اتکایی داخلی را از بیمه مرکزی اخذ کند.

رشد قابل توجه در شاخص‌های مالی و بیمه‌گری؛ افزایش سهم از بازار بیمه، مدیریت مطلوب ریسک و کاهش قابل توجه نسبت خسارت، تحقق کامل برنامه عملیاتی و سرمایه‌گذاری‌های بانکی و بورسی و ذخایر فنی و همچنین تایید گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ اتفاقات خوب بیمه آسیا در این دوره نُه ماهه بود.

از دیگر اقدامات در خور توجه در این دوره می‌توان به تمرکز بر فروش بیمه‌های زندگی از طریق ارائه محصولات جدید و تقویت شبکه فروش با جذب نمایندگان ویژه، پرداخت سود ۳۸.۲درصدی به بیمه‌گزاران در بیمه‌های عمر و پس‌انداز، امضای تفاهم‌نامه با بانک ملت و سازمان امور مالیاتی، تمدید قرارداد مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشورو سازمان گمرک، تمدید پوشش بیمه‌ای بیش از ۱۲هزار نفر از بومیان و ساکنان جزایر کیش و هندورابی، افتتاح شعبه‌های جام جم اردبیل، شعبه شهید رجایی ارومیه، شعبه بهشهر، ساختمان جدید بیمه آسیا در استان قزوین وآغاز پروژه ساختمان شعبه شهر قم، دریافت تندیس غرفه برتر در هشتمین نمایشگاه بانک، بورس، بیمه و خصوصی‌سازی کیش(اینوکس۲۰۲۱) یاد کرد.

بیمه آسیا هم چنین در راستای قدردانی از تلاش گروه «حامیان سلامت» درخصوص مقابله و پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، در قالب طرح «حس» به گروه «حامیان سلامت» شامل پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و کلیه کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، برای خرید بیمه‌های عمر و پس‌انداز تسهیلات ویژه ارائه کرد.

در همین راستا به منظور تسهیل در ارائه خدمات پزشکی در خانه، اقدام به طراحی پوشش جدید مسئولیت ارائه خدمات پرستاری در منازل تحت بیمه‌نامه مسئولیت حرفه‌ای پیراپزشکان کرد. هم چنین بیمه آسیا برای ایفای نقش حمایتی از پوشش‌های بیمه‌ای مرتبط با خانواده، بیمه‌نامه کرونا با پوشش خانواده را عرضه کرد و تا سقف سرمایه ۲میلیارد ریال هزینه‌های بیماری کرونا را تحت پوشش قرار داد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا