کد خبر: ۱۹۱۱۹۹15056
لینک کوتاه:
دولتروزنامه

جهانگیری:‌ برای خرید واکسن محدودیت نداریم

معاون اول رئیس‌جمهوری اعلام کرد دولت در هیچ مقطعی به دلیل گران بودن واکسن خارجی در خرید آن تعلل نکرده است؛ دولت برای تامین واکسن باوجود تمام فشارهای اقتصادی، محدودیت ندارد.

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آبادغرب، اظهار کرد: در روزهای آینده با رسیدن محموله واکسن‌های خریداری شده کار واکسیناسیون کرونا در کشور آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: هیچ فردی در نقاط مختلف کشور نباید در رابطه با تزریق واکسن کرونا احساس تبعیض کند.

جهانگیری افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اکنون مکلف شده است که سازوکارهای لازم و دستورالعملی شفاف برای تزریق واکسن کرونا در کشور تهیه و تنظیم کند.

کار ساخت واکسن داخلی به نقاط بسیار خوبی رسیده است

معاون اول رئیس‌جمهوری افزود: در مقطعی آمریکایی‌ها برای خرید واکسن و رساندن پول ایران به شرکت‌های تولیدکننده واکسن مزاحمت ایجاد کردند و به محض اینکه راه‌های جایگزین پیدا شد توانستیم خریدهای موردنظر را انجام دهیم.

وی توضیح داد: به دلیل مزاحمت‌های آمریکا و تاخیر در انتقال پول امکان دارد نوبت ما برای تحویل واکسن با تاخیر روبه‌رو شود اما امیدواریم هرچه زودتر واکسن‌های مورد تایید وزارت بهداشت وارد ایران شود.

معاون اول رئیس‌جمهوری در رابطه با واکسن‌های ایرانی کرونا نیز گفت: با تکیه بر توان دانشمندان ایرانی در چند گروه کار ساخت واکسن داخلی به نقاط بسیار خوبی رسیده است و در آینده‌ای نه چندان دور حتما واکسن ایرانی کرونا نیز عرضه می‌شود.

جهانگیری ویروس کرونا را یک معضل جهانی توصیف کرد و گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه مقابله با بحران کرونا کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته است.

وی با اشاره به پشت سرگذاشتن چند دوران اوج بیماری کرونا در کشور، یادآور شد: مدیران، علما و صاحب‌نظران در زمینه اقناع مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی خوش درخشیدند و نشان دادند که برای دین مبین اسلام حفظ سلامت مردم در اولویت قرار دارد.

معاون اول رئیس‌جمهوری توضیح داد: کسی تا آن زمان تصور نمی‌کرد حرم امام رضا و نماز جمعه را تعطیل شوند اما دیدیم که علاوه برتعطیلی رهبر معظم انقلاب نیز مراسم عزا را به صورت یک نفره برگزار کردند و نشان دادند که سلامت مردم همواره در اولویت است.

جهانگیری با اشاره به کمبود امکانات در روزهای نخست شیوع بیماری کرونا، گفت: امروز وضع جمهوری اسلامی ایرن از نظر تجهیزات و امکانات مقابله با بیماری کرونا عالی است و دغدغه‌ای در این زمینه وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا