کد خبر: 230303162700
اخبار شرکت هااقتصادبه همت موسسه توانمندسازی اقتصادی بنیاد علوی صورت گرفت؛

حیات، سامانه جامع حمایت از تولید رونمایی شد/ کاهش فرآیند اعطای وام اشتغال

حیات به عنوان جامع‌ترین سامانه شناسایی و اهلیت سنجی اشتغال کشور با عنوان سامانه هوشمند حمایت یکپارچه اشتغال و تولید رونمایی شد.

 به گزارش عصر اقتصاد، در سال جهش تولید با مشارکت مردم، مرحله نخست سامانه هوشمند حمایت یکپارچه اشتغال و تولید مردمی (حیات) صبح امروز با حضور محمود عسکری آزاد- مدیرعامل بنیاد علوی، محسن مردعلی- قائم مقام بنیاد علوی و مسعود پناهی- مدیرعامل موسسه توانمندسازی اقتصادی علوی رونمایی شد.

این سامانه بزرگ‌ترین سامانه هوشمند در زمینه هوشمندسازی اشتغال در سطح کشور محسوب می‌شود که شبکه تسهیلگران و مجریان طرح حیات را به صورت یکپارچه مدیریت می‌کند و این در حالی است که چنین سامانه‌ای برای اولین بار در کشور پیاده‌سازی شده است.

 پایدارسازی و اهلیت‌سنجی همچنین تجمیع بانک اطلاعاتی مربوط به کمیته‌های اشتغال و تسهیلگران و مجریان این طرح در سراسر کشور به صورت برخط از جمله امکانات این سامانه به حساب می‌آید.

 پس از رونمایی از این سامانه، تمامی اطلاعات مربوط به اتفاقات و تصمیم‌گیری‌های کمیته‌های اشتغال و فرآیند توانمدسازی اقتصادی در سطح استان، شهرستان یا حتی روستاها در لحظه قابل رهگیری است که سرعت اعطای تسهیلات، تولید و به سرانجام رسیدن پروژه‌ها در سطح کشور افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

 براساس این گزارش، مرکز فناوری اطلاعات و هوشمندسازی بنیاد علوی عهده‌دار پیاده‌سازی و تهیه زیرساخت این سامانه است که دستیابی به مرحله نخست این سامانه هوشمند با همکاری موسسه توانمندسازی اقتصادی علوی صورت گرفته است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا