کد خبر: 030502133701
اقتصادبازاربازارها و خدمات مالیتولید و بازرگانی

صادرات ۱۹ هزار تنی کارتن و ورق در بهار امسال

دبیر انجمن صنایع کارتن و ورق گفت: صاردات کارتن در سه ماه اول امسال حدود ۱۹ هزار تن صادرات بوده، که عمده محصولات به عراق، ترکیه و افغانستان صادر شده است.

به گزارش بازار، حجت صفرپور گفت: میزان ظرفیت تولید کارتن و ورق در کشورمان حدود ۳ میلیون و دویست هزار تن و تقاضای بازار داخل حدود نهصد و پنجاه هزار تا یک میلیون تن است، یعنی شرکت‌های تولیدی ورق و کارتن با یک سوم ظرفیت در حال تولید هستند.

دبیر انجمن صنایع کارتن و ورق در ادامه افزود: صاردات کارتن در سه ماه اول امسال حدود ۱۹ هزار تن صادرات بوده که عمده محصولات به عراق، ترکیه وافغانستان صادر شده است. با توجه به ظرفیت تولید کارخانه‌های تولید کارتون و ورق در کشور این میزان بسیار ناچیز است.

وی درباره موانع صادرات کارتن و ورق اظهار داشت: بالا بودن قیمت تمام شده محصول، قوانین متغیر گمرکی و بازگشت ارز و… از موانع صادرات کارتن و ورق است، که با برنامه ریزی و حمایت دولت می توان این مشکلات را برطرف کرد.

دبیر انجمن صنایع کارتن و ورق گفت: کیفیت و قیمت دو عامل اصلی برای رقابت در بازارهای صادراتی است. شرکت‌های کارتن و ورق سازی در کشور با تجهیز و بروز رسانی دستگاه‌ها و تجهیزات در حال حاضر می‌توانند از نظر کیفیت با نشان‌های خارجی رقابت کنند، اما به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و کاهش سرمایه در گردش قیمت تمام شده افزایش می یابد و ما نمی توانیم صادرات خود را افزایش دهیم.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا