کد خبر: 050303160623
اقتصادبازاربازارها و خدمات مالیتولید و بازرگانیروزنامهصنعت و معدندبیر انجمن صنایع لوازم خانگی:

چالش بخش خصوصی عدم تخصیص به موقع ارز است

به گفته دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی، چالش این روزهای بخش خصوصی عدم به موقع تخصیص ارز است.

عصراقتصاد: انجمن صنایع لوازم خانگی حدود ۲۳ سال است که مشغول برگزاری نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی است و هر سال با توجه به کسب رتبه‌ی A در نمایشگاه، موفق به برگزاری رویدادهای علمی شده است و به طور همزمان هیات‌های تجاری را پوشش داده است.

به گزارش اهام ایران، عباس هاشمی گفت: انجمن صنایع لوازم خانگی حدود ۲۳ سال است که مشغول برگزاری نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی است و هر سال با توجه به کسب رتبه‌ی A در نمایشگاه، موفق به برگزاری رویدادهای علمی شده است و به طور همزمان هیات‌های تجاری را پوشش داده است.

وی گفت: همچنین در این نمایشگاه‌ها شرکت‌های دانش‌بنیان نیز حضور دارند و همکاری‌های آنها با تولیدکنندگان لوازم خانگی را در معرض دید فعالان و علاقمندان قرار می‌دهیم.

هاشمی ادامه داد: در سال جاری به مدت ۴ روز نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی را خواهیم داشت که این نمایشگاه توسط شرکت «تابناک توسعه فیدار» برگزار خواهد شد که تمرکز انجمن لوازم خانگی در سال ۱۴۰۳ بر سه اصل صورت خواهد پذیرفت.

وی افزود: نگاه کلی و ملی انجمن صنایع لوازم خانگی این است که با متصل شدن به شبکه‌ی ارزش و شبکه‌ی تامین جهانی، به موقعیت خوبی دست پیدا کند.

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی با اشاره به اهداف انجمن، گفت: توسعه‌ی بخش R&D (تحقیقات)، دنبال کردن فعالیت‌های بنگاهی، سرمایه‌گذاری‌های مشترک توسط بنگاه‌ها به منظور برقراری ارتباط با هیئت‌های تجاری به صورت (B2B) که اصطلاحا بیزینس تو بیزینس می‌گویند، از جمله اهداف انجمن است.

هاشمی تشریح کرد: ما درصدد این هستیم تا با دعوت انجمن‌های متناظر در کشورهای مختلف از طریق اتاق های بازرگانی‌ بتوانیم تعامل‌های پایدار و سازنده‌ای را با سایر کشورها داشته باشیم.

وی با هدف اطلاع‌رسانی به هموطنان اظهار کرد: صنعت لوازم خانگی و تولید‌کنندگان، با توجه به این که حدود ۹۷ الی ۹۸ درصد آن را بخش خصوصی تشکیل می‌دهند، به طور جدی مراکز مستقل فناوری، نوآوری و علمی ایجاد کرده‌اند و فعالیت‌های بسیار سازنده و خوبی را در جهت ارتقای کیفیت، قیمت تمام شده محصول، توسعه خدمات پس از فروش و… پیگیری می‌کنند؛ چون به این باور رسیده‌اند که راز ماندگاری در بازار و حفظ سهم بازار، رعایت حفظ حقوق مصرف‌کننده و احترام به مشتری است.

هاشمی در پایان گفت: هموطنان عزیز نگران مباحث کمی و کیفی محصولات نباشند؛ چون ما در راستای حفظ کیفیت تلاش خواهیم کرد.

وی همچنین گفت: از دولت خواهشمندیم نسبت به تامین مواد اولیه و تخصیص ارز به موقع و سایر مواردی که در اختیار دولت است، حمایت لازم را از بخش خصوصی داشته باشند.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا