کد خبر: 161101119742
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

دلایل استقبال از سهام بانک ایران زمین

با توجه به حرکت بانک ایران زمین به سمت کاهش زیان انباشته و همچنین تصویب افزایش سرمایه از محل آورده برای افزایش خدمات بانک داری دیجیتال و … اعتماد سهامداران به این بانک افزایش یافته و در هفته های اخیر با صف خرید همراه شده است.

به گزارش الفباخبر ، بانک ایران زمین با نماد وزمین به عنوان نخستین نئوبانک ایرانی روند سودسازی خود را آغاز کرده، بر همین مبنا زیان انباشته شرکت کاهش یافته است تا جایی که در ۹ ماهه امسال به ازای هر سهم دو ریال زیان ساخته در حالی که در مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۷۰۰ تومان به ازای هر سهم زیان ساخته بود و همین مساله باعث شده تقاضای بیشتر سهامداران شده و حتی صف خرید سهام بعد از اصلاح شاخص کل هم بهم نریخته است.

از طرف دیگر هیات مدیره بانک براساس ماده ۳ دستورالعمل سازمان بورس و اوراق بهادار  پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان به مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد تومان از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم را ارئه کرده است تا این منابع برای ایجاد زیرساخت های بانک داری دیجیتال بکار گرفته شود و کمک کند تا خدمات آنلاین بیشتری توسط بانک ارائه شود و در نهایت بانک بتواند منافع بیشتری برای سهامداران و مشتریان خود تامین کند.

 همچنین شرکت برای جلب نظر سهامداران صورت های مالی شرکت های زیرمجموعه را در بازه زمانی کوتاهی منتشر کرده و دارایی مازاد را مزایده گذاشته تا منابع بیشتری در اختیار بانک باشد و در مسیر خدمات ویژه بانک داری بکار ببرد.

 براساس گزارش عملکرد ۹ ماهه بانک ایران زمین در بخش تسهیلات اعطایی حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته، در حالی که سال گذشته در ۹ ماهه حدود ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب کرده بود.

از طرف دیگر هزینه سپرده های بانک نسبت به سال گذشته از ۹۲۰۰ میلیارد تومان به ۷۱۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته است و این موضوع حکایت از رشد درآمدزایی در کنار کاهش هزینه ها بوده است.

 در مجموع درآمد عملیاتی بانک ایران زمین در ۹ ماهه امسال ۷۷۰۰ میلیارد تومان بوده و در مقایسه با درآمد ۶۳۰۰ میلیارد تومانی ۹ ماهه سال گذشته حدود ۲۲ درصد رشد داشته است و سود خالص بانک در سال جاری ۲۴ درصد رشد داشته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا