کد خبر: ۰۵۱۰۹۹9457
لینک کوتاه:
حقوقی و قضاییروزنامه

رئیسی‌: معیشت مردم و آسیب‌های کرونا مهمترین مسائل امروز کشور است

رئیس قوه‌قضائیه  از تامین معیشت مردم و مقابله با کرونا و آسیب‌های ناشی از آن به ویژه در حوزه کسب‌وکار به عنوان دو مسئله مهم امروز کشور یاد کرد و از همه مدیران خواست تمام تلاش خود را برای حل این مسائل و رفع نگرانی های مردم به کار گیرند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی دادگستری استان خراسان شمالی، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری پایان سفر یک روزه‌اش به خراسان شمالی گفت که در این سفر عملکرد و وضعیت دادگستری و سازمان های تابعه دستگاه قضایی در استان مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس قوه قضائیه ‌ در همین راستا از تخصیص ۸۰۰ میلیارد ریال از بودجه‌های قوه قضائیه  و منابع استانی برای رفع مشکلات و نیازهای فوری قضایی استان خراسان شمالی خبر داد.

رئیسی با اشاره به مسائل مطرح شده از سوی نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف استان یکی از عمده‌ترین مشکلات را بی توجهی دستگاه‌های اجرایی به تعهدات‌شان در انجام پروژه ها در مرکز استان و برخی شهرستان ها عنوان کرد.

رئیس قوه قضائیه  یکی از این پروژه‌ ها را ساخت مسکن برای مردم ذکر کرد که به دلیل مسئولیت‌ناپذیری‌ دستگاه های دولتی و خصوصی بیش از ۱۰ سال است بر زمین مانده است.

رئیسی با بیان این که هر کسی به مردم تعهد داده باید به آن پایبند باشد، خواستار انجام تکالیف دستگاه های اداری و شهرداری ها و شرکت های وابسته به بانک ها در این زمینه شد.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر این که اهمال دستگاه ها در انجام تعهدات‌شان قابل گذشت نیست، رئیس دادگستری استان خراسان شمالی را ملزم‌‌ کرد که اجرای تعهدات دستگاه‌ها را با جدیت از آنها مطالبه‌ نماید.

رئیسی گفت: بسیاری از گره ها با همت مدیران به سرعت قابل گشایش است و امکانات و تدبیر آن نیز در داخل قرار دارد و تهدید و تحریم و مسائل خارجی در آن تاثیر گذار نیست.

رئیس قوه قضائیه ‌ گفت: مجموعه مطالب ارائه شده از سوی مدیران استان هم نشانگر‌ آن‌ است که هرجا مدیری مصمم و پای کار بود و از اعتبارات استان درست و به موقع استفاده کرد، اتفاق جدی افتاد.

رئیسی افزود: هر جا که مدیران با احتیاط و محافظه کاری عمل کردند و کارها مشمول مرور زمان شد، کارها پیش نرفت و برای مردم هم مشکل به وجود آمد.

رئیس دستگاه قضا با بیان این‌ که خسارت برخی ترک فعل ها و تاخیر در انجام وظیفه بیشتر از انجام فعل ها بوده است، ابراز امیدواری کرد مسئولان اجرایی استان خراسان شمالی با همت مضاعف به امور مردم رسیدگی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا