کد خبر: ۲۷۰۷۰۰50541
  لینک کوتاه:
بازار

رئیس ایدرو: فعلاً شرایط واردات خودرو فراهم نیست

رئیس ایدرو گفت: وزیر صمت مخالفتی با واردات خودرو ندارد ولی در حال حاضر شرایط فراهم نیست.

به گزارش مهر، محسن صالحی‌نیا امروز در حاشیه برگزاری پنجمین میز داخلی سازی صنعت خودرو در جمع خبرنگاران در مورد مخالفت وزیر صمت با واردات خودرو، اظهار کرد: وزیر صمت مخالفتی با موضوع واردات خودرو ندارد و معتقد است باید شرایط واردات فراهم شود که در حال حاضر فراهم نیست.

رئیس ایدرو افزود: اکنون شورای نگهبان ایراداتی به ویژه در موضوع منشأ ارز برای واردات خودرو اعلام کرده که باید برطرف شود. در هر حال وزارت صمت تابع تصمیمات جامع و نهایی خواهد بود که پس از جمع‌بندی به عنوان دستورالعمل و قانون به ما اعلام خواهد شد.

صالحی نیا در خصوص برنامه صادراتی یک میلیون دستگاه خودرو تا سال ۱۴۰۴ بیان کرد: برنامه‌ای در این زمینه با همراهی خودروسازان، قطعه سازان و مجموعه سازان و وزارت صمت در حال تدوین است که پس از تدوین نهایی جزئیات آن به استحضار عموم خواهد رسید.

وی در مورد خودروهای ناقص هم گفت: در موضوع خودروهای ناقص نیز مقرر شده تا آخر آبان ماه بخش عمده‌ای از این خودروها از کف پارکینگ خودروسازان خارج شود. مطابق استراتژی طراحی شده در آینده نزدیک خودروها حداکثر ۱۰ تا ۱۵ روز در کف پارکینگ خودروسازان باقی خواهند ماند.

رئیس ایدرو در خصوص طرح عرضه خودرو در بورس نیز گفت: این طرح در صحن علنی مجلس رأی آورده و در شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و در این زمینه نیز تابع تصمیمات هستیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا