کد خبر: ۲۷۰۷۹۹4738
  لینک کوتاه:
روزنامهراه و مسکن

رئیس بنیاد مسکن گناباد و بجستان: ضمانت بانکی از مشکلات بهینه‌سازی مسکن روستایی است

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد و بجستان تعدد ضامن یا ضمانت زنجیره‌ای برای دریافت تسهیلات بانکی و افزایش قیمت مصالح ساختمانی را از مشکلات مهم بهینه‌سازی مسکن روستایی در این شهرستان‌ها ذکر کرد و خواستار همکاری بیشتر مسئولان ذیربط و بانک‌های عامل در این زمینه شد.

به گزارش ایرنا، ناصر چیتگر با بیان اینکه برخی بانک‌های عامل برای اخذ تسهیلات مسکن روستایی چند ضامن یا یا ضامن کارمند مطالبه می‌کنند، گفت: این امر در توان متقاضیان این بخش نیست و موجب شده است کمتر از ۸۰ درصد تسهیلات بهینه‌سازی مسکن روستایی از سوی متقاضیان و افراد معرفی‌شده به بانک‌های عامل جذب شود.

او از افزایش ۲۰ درصدی میزان تسهیلات پرداختی مقاوم‌سازی مسکن در مناطق شهری و روستایی شهرستان‌های گناباد و بجستان در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: تسهیلات بهینه‌سازی مسکن روستایی از ۴۰۰ میلیون ریال در سال گذشته، امسال به ۵۰۰ میلیون ریال  افزایش یافته است و با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله به افراد متقاضی پرداخت می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد و بجستان با بیان اینکه ۱۰۵ نفر از متقاضیان در شهرستان‌های گناباد و بجستان برای دریافت تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی بهینه‌سازی مسکن روستایی به بانک‌های عامل معرفی شدند، ادامه داد: از این میزان ۷۵ فقره تسهیلات در گناباد و ۳۰ فقره در بجستان پرداخت می‌شود.

او گفت: ۲۲۱ فقره تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی و ۲۵۰ میلیون ریالی بلاعوض در قالب طرح احداث مسکن محرومان به افراد معرفی‌شده از کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی پرداخت می‌شود.

چیتگر افزود: از مجموع ۶۲ روستای بالای ۲۰ خانوار در گناباد طرح هادی در ۵۸ روستا مطالعه‎شده و در ۲۵ روستا اجرا شده است و همجنین از ۲۵ روستای بالای ۲۰ خانوار در بجستان طرح هادی در ۲۳ روستا مطالعه‌شده و در ۱۳ روستا اجرا شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد و بجستان گفت: در زمینه پرداخت تسهیلات ویژه مسکن روستایی از سال ۱۳۸۳ تاکنون چهار هزار و ۹۸۹ پرونده در این شهرستان‌ها تشکیل شده و سه هزار و ۹۷۵ واحد با بهره‌گیری از این تسهیلات به اتمام رسیده است.

وی افزود: در شهرستان بجستان از مجموع ۳۸۲ فقره پرونده که برای استفاده از این تسهیلات در سال ۱۳۹۸ به بانک‌های عامل معرفی شده، ۱۵۳ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان در دست پرداخت است.

چیتگر ادامه داد: در گناباد هم از ۴۵۵ فقره تسهیلات ابلاغ‌شده در این زمینه به بانک‌های عامل در این مدت در مجموع ۱۸۲ میلیارد ریال به متقاضیان در دست پرداخت است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا