کد خبر: 160202126283
اقتصاداقتصاد کلانبازاربورس

رئیس سازمان خصوصی‌سازی: منابع موجود قابلیت تخصیص به پرتفوی سهام عدالت را ندارد

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: برای اختصاص سهام عدالت به جاماندگان ابتدا باید تأمین اعتبار سهام ارزنده وجود داشته باشد، این موضوع نیاز به تدبیر دولت و مجلس دارد.

به گزارش بازار، حسین قربان زاده در پاسخ به این پرسش که تخصیص سهام عدالت به جاماندگان چه زمانی انجام خواهد شد؟ اظهار کرد: جاماندگان اصطلاحی است که سال گذشته به مشمولان کمیته امداد و بهزیستی و سایر افراد واجد شرایط تعبیر پیدا کرد.

امسال عبارت جاماندگان یک عبارت کلی است که، تشخیص آن قاعدتا مطابق تبصره ۳ ماده ۳۴ قانون اجرای سیاست اصل ۴۴ با وزارت اقتصاد و رفاه می باشد.

رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص علت تخصیص نیافتن سهام عدالت به جاماندگان در سال ۱۴۰۱ گفت: مصوبه تخصیص سهام عدالت به جاماندگان در سال ۱۴۰۱ چندین مرتبه رفت و برگشت داشت. ابتدا هیئت تطبیق مجلس این مصوبه را رد کرد و دوباره تایید شد و دوباره به هیئت دولت رفت.

او در ادامه بیان کرد: مسئله اصلی منابعی است که باید در پرتفوی سهام عدالت قرار بگیرد. این منابع کفاف این تعداد افراد واجد شرایط را نمی دهد و آخرین بار هم معاونت حقوقی ریاست جمهوری با تخصیص شرکت های مس، فولاد و پتروشیمی خلیج فارس مخالف کردند.

تفسیر معاونت حقوقی ریاست جمهوری هم این بود که، این سهام جزو سهم ۲۰ درصدی دولت است و امکان واگذاری سهام این شرکت ها وجود ندارد.

اگر این سهام از سبد سهام عدالت خارج شوند، عملا دیگر سهام ارزنده ای در سبد سهام عدالت وجود ندارد. ما که نمی توانیم سهام زیان ده در سبد سهام عدالت قرار دهیم.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا