کد خبر: ۲۸۰۲۰۰27614
لینک کوتاه:
بورس

رئیس هیات مدیره تعاونی‌های سهام عدالت: ۸ میلیون سهامدار عدالت در کشور بلاتکلیف‌اند

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی‌های سهام عدالت کشور می‌گوید که هشت میلیون سهامدار سهام عدالت هنوز سود سهام را دریافت نکرده‌ و بلاتکلیف‌اند که این افراد شامل متوفیان و جاماندگان سهام عدالت هستند.

سهام عدالت مربوط به ۴۹ شرکت سرمایه‌پذیر است که بر اساس مصوبات هیات وزیران به مشمولان سهام عدالت واگذار شده است. لیست و اطلاعات مربوط به شرکت‌ها ی  مزبور در سامانه اینترنتی سهام عدالت درج گردیده است.

مشمولان سهام عدالت در مقاطع گذشته بر اساس مصوبات ستاد مرکزی توزیع سهام عدالت در ۱۸ گروه تعیین شدند و نهادهای متولی این گروه‌ها نیز در ستاد مزبور مشخص گردیده‌اند که در نهایت بر اساس اطلاعات ماخوذه از نهادهای مذکور سهام عدالت به این گروه‌ها تخصیص داده شده است.

در حال حاضر بیش از ۴۹میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند.

عسکر توکلی با بیان اینکه طبق قانون تجارت شرکت‌های سرمایه‌پذیر حداکثر هشت ماه پس از پایان سال مالی باید سود را به حساب سهامداران واریز کنند، به بازار گفت: در سال‌های قبل طبق زمان مقرر سود به حساب واریز می شد ولی اکنون پرداخت سود به شرکت سپرده‌گذاری واگذار شد که تخلف است.

او با عنوان اینکه ما با سازمان خصوصی‌سازی قرارداد داریم، افزود: در حال حاضر شرکت‌های سرمایه‌گذاری بخشی از سودها را به سازمان خصوصی‌سازی واریز کردند و باید مرحله دوم پرداخت سود انجام می‌شد.

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت کشور ادامه داد: باید مرحله دوم سود سهام عدالت در اسرع وقت واریز شود و در حال پیگیری هستیم که چرا تاکنون سود واریز نشده است.

توکلی ادامه داد: با توجه به تورم سودهای کنونی سهام عدالت از نظر اقتصادی به صرفه نیست و امیدواریم مجلس این مسئله را مورد پیگیری و بررسی قرار دهد.

او با اظهار اینکه تاکنون پیگیری‌ها برای واریز وجه ناشی از فروش سهام عدالت به نتیجه نرسیده است، گفت: امیدوارم در این زمینه تصمیم کارشناسی اتخاذ شود.

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت کشور بیان کرد: متاسفانه سهامداران برای تغییر وضع آزادسازی سهام عدالت با مشکل بسته شدن سامانه مواجه هستند و کسی در این زمینه پاسخگو نیست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا