کد خبر: 120901111194
اقتصادبورس

رشد کم رمق بورس در اولین روز هفته

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۴۸ واحدی روبرو شد.

به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۵میلیارد و ۲۳۰میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۹۸میلیارد تومان در بیش از ۳۰۹ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۴۸ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۷هزار و ۷۱۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۱۶۱میلیون ورقه به ارزش ۱۵هزار و ۹۱۴میلیارد تومان در ۱۹۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۸واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۶۷۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفیبر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پالایش نفت لاوان و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی مارون و تجلی توسعه معادن و فلزات بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا