رشد کم رمق بورس در اولین روز هفته

  کد خبر: ۱۲۰۹۰۱111194
  لینک کوتاه:

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۴۸ واحدی روبرو شد.

به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۵میلیارد و ۲۳۰میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۹۸میلیارد تومان در بیش از ۳۰۹ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۴۸ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۷هزار و ۷۱۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۱۶۱میلیون ورقه به ارزش ۱۵هزار و ۹۱۴میلیارد تومان در ۱۹۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۸واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۶۷۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفیبر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پالایش نفت لاوان و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی مارون و تجلی توسعه معادن و فلزات بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

خروج از نسخه موبایل