رشد ۱۲ هزار واحدی شاخص بورس پس از تعطیلی ۶ روزه

  کد خبر: ۰۴۰۵۰۰39146
  لینک کوتاه:

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۲ هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش  تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۶۰۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۵۵۷ میلیارد تومان در بیش از ۶۶۶ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۲ هزار و ۱۰۸ واحدی در ارتفاع یک‌ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۴۱۵ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی چادرملو شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان خراسان جنوبی، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.


بیشتر بخوانیدمعامله ۴۰۲ هزار تنی بورس کالا در هفته پایانی تیرماه
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۰۶۷واحد، کل (هم‌وزن) ۱۰۰۳واحد، قیمت (هم‌وزن) ۶۳۶واحد، آزاد شناور ۸۳۱۸واحد و شاخص‌‌‌ بازار اول ۱۷۱۹۸ واحد رشد و شاخص بازار دوم ۱۹۶۱ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۷۴میلیون ورقه به‌ارزش ۱۷هزار و ۷۲۴میلیارد تومان در ۳۳۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۱۸واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۲۶۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های صنعتی مینو، سرمایه‌گذاری صبا تامین و فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

اخبار روز
خروج از نسخه موبایل