کد خبر: 12100063513
اخبار شرکت هابازارها و خدمات مالیبانک و بیمهروزنامه

رشد ۱۴۲ درصدی حق بیمه تولیدی بیمه تجارت‌نو در اصفهان

مدیر شعبه اصفهان بیمه تجارت‌نو با بیان عملکرد شعبه اصفهان در سال جاری گفت که این شعبه در ۹ماهه سال ۱۴۰۰بالغ‌ بر ۳۹میلیارد تومان حق بیمه تولیدی داشته که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته بیش از ۱۴۲درصد رشد را تجربه کرده است. همچنین نسبت خسارت شعبه تا این تاریخ ۴۰درصد بوده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته حدود ۲۰درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط‌عمومی بیمه تجارت‌نو، محمدرضا بزرگ‌پور گفت: معادل مجموع پرتفوی سال ۹۹در پنج ‌ماهه نخست امسال محقق شده و در شش‌ماهه دوم امسال نیز با رویکرد ترمیم ترکیب پرتفوی، تمرکزمان بر خرده‌فروشی خواهد بود و امیدواریم این وضع تداوم داشته و با توجه به اینکه برنامه‌های خود را بر روی توسعه شبکه فروش، بهره‌برداری بیشتر از برنامه بنوشاپ و فروش بیمه‌های خرد بخصوص بیمه‌های زندگی گذاشته‌ایم در ماه‌های پیش رو وضع بهتری را رقم خواهیم زد.

بزرگ‌پور در خصوص وضع ترکیب پرتفوی شعبه تحت مدیریت خود اظهار کرد: اکنون حدود ۳۷درصد از پرتفوی شعبه اصفهان به بیمه درمان ، ۲۱درصد مسئولیت، ۱۷درصد ثالث، ۷درصد بدنه، ۷درصد عمر و سرمایه‌گذاری و بقیه به سایر رشته‌ها اختصاص دارد که در تلاشیم تا پایان سال به ترکیب پرتفوی مورد نظر شرکت نزدیک شویم.

او با اعلام رضایت از عملکرد شعبه اصفهان در سال جاری تصریح کرد: برای هر شعبه در ابتدای هر سال یک بودجه سالانه تعیین و ابلاغ می‌شود و شعب باید در آن چهارچوب حرکت ‌کنند. تحقق این بودجه در گرو جذب بیمه‌نامه‌های خرد و کلان با حفظ ترکیب پرتفوی و توجه به ضریب خسارت در طول سال خواهد بود. ما در شش ماهه ابتدای سال تمرکزمان بر روی جذب قراردادهای بزرگ بود و تلاش می‌کنیم با ارائه خدمات و سرویس‌دهی مناسب، با جلب رضایت بیمه‌گزاران بزرگ، بستر را برای تمدید این بیمه‌نامه‌ها در سال آینده نیز فراهم کنیم.

مدیر شعبه اصفهان بیمه تجارت‌نو با اشاره به تمرکز بیمه تجارت‌نو بر تحول دیجیتال و ارائه ابزا‌های نوین برای رشد عملکردی اظهارکرد: تحول دیجیتال بحثی است که در سازمان‌های مختلف در دستور کار بوده و در صنعت بیمه ایران کمی با تاخیر این اتفاق افتاده است و در بیمه تجارت‌نو به‌ صورت پیشتازانه و پیشرو در حال اجراست.

بزرگ‌پور‌گفت: تحول دیجیتال صرفا به معنی تبدیل خدمات سنتی به ماشینی و استفاده از ابزارهای دیجیتال نیست. هر طرح و برنامه‌ای که بتواند در اجرای کارها تسریع و تسهیل بوجود آورد، نوعی تحول دیجیتال است. در سال‌های اخیر تمایل به فناوری‌های دیجیتال در صنعت بیمه در حال افزایش است. هرچند که ما در این زمینه از سایر کشورهای منطقه عقب‌تر هستیم اما اقدامات بسیار خوبی در حوزه تحول دیجیتال صورت گرفته که به جرات می‌توان گفت بیمه تجارت‌نو یکی از پیشگامان ارائه طرح‌ها، استارت‌آپ‌ها و اپلیکیشن‌های کاربردی در صنعت بیمه بوده است و از مهمترین آنها می‌توان به اپلیکیشن «بنو» اشاره کرد که از نظر کاربردی بسیار کامل است.

او اذعان کرد دو نکته مهم در تحول دیجیتال نباید فراموش شود: اول اینکه نمایندگان بیمه همراه با تحول دیجیتال در چرخه فروش حضور داشته باشند و ابزار دیجیتال باعث ایجاد خلل در فرایند فروش و کسب درآمد آنها نشود. دوم اینکه علاوه بر تسهیل در عرضه بیمه‌نامه، برای ارائه سرویس و خدمات مناسب و سریع در زمان بروز خسارت نیز تدابیر بهتر و بیشتری اندیشیده شود.

بزرگ‌پور در انتها به چالش‌های پیش روی شعب و نمایندگان اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین دلایل موفق نشدن نمایندگان، فقدان دانش بیمه‌ای کافی و مهمتر از آن، تمایل نداشتن به فراگیری است که بنظرم این مسئله در کل صنعت بیمه فراگیر است و باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا