کد خبر: ۰۵۰۵۰۱93647
  لینک کوتاه:
شخصیت ها

رهبر انقلاب: جشن میلیونی غدیر نشان داد مردم طرفدار دین‌ هستند

آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: نماز جمعه بخاطر خصوصیاتی که دارد یک فریضه‌ صددرصد استثنائی است؛ هیچ چیزی شبیه نماز جمعه نداریم.

در سالروز برگزاری اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی در پنجم مردادماه ۱۳۵۸، ائمه‌ جمعه‌ سراسر کشور صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در حسینیه‌‌ امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

مقام معظم رهبری در این دیدار گفتند: نماز جمعه بخاطر خصوصیاتی که دارد یک فریضه‌ صددرصد استثنائی است.

به گفته رهبر انقلاب ما هیچ چیزی شبیه نماز جمعه نداریم. وقتی در عمق کار نمازجمعه وارد میشویم می‌بینیم با مجموع این خصوصیات، حتی استثنائی‌تر از حج است.

به گفته ایشان یک خصوصیت این است که دو عامل اساسی حیات طیبه را به هم وصل کرده و گره زده؛ این دو عامل چیست؟ یکی ذکراللّه، یکی حضور مردمی.

رهبر انقلاب اظهار کردند: وقتی یک چنین اجتماعی مانند نماز جمعه وجود دارد که هر هفته جمع کثیری از مردم یک شهر یک جایی معیّنی جمع می‌شوند دور هم، این می‌تواند یک پایگاهی یک قرارگاهی باشد برای همه‌ی موضوعات مهم و مطرح یک جامعه.

از مسائل فکری تا خدمات اجتماعی تا همکاری‌های مردمی و تا آمادگیها و بسیج نظامی. همه چیز در این اجتماع هفتگی مستمر پشت سر هم تحقق پیدا میکند و وجود پیدا می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: در نماز جمعه‌ی شما همه جور آدمی شرکت میکنند. با همه شما پدرانه رفتار کنید، همه فرزندان شمایند. بله، ممکن است شما با آن جوان انقلابی، جوان مجاهد و جهادگر علاقه‌ی بیشتری داشته باشید، حق هم همین است،

عیبی ندارد اما آن کسی هم که این جوری نیست او هم پسر شما است، آن هم فرزند شما است؛ با همه پدرانه رفتار کنید.

 به گفته فرمانده کل قوا در این جشن غدیر که خیلی چیز عجیبی بود در تهران، حالا نمیدانم شما دیدید یا خیر من خودم در تلویزیون نگاه کردم دیدم، بعضی‌ها هم که رفته بودند آمدند برای ما تعریف کردند. دیدید در این جشن میلیونی، همه‌جور آدمی شرکت کردند. اینها طرفدار دین‌اند، دوست دارند دین را.

 رهبر انقلاب افزودند که بنده یک وقتی در یکی از این سفرهای استانی به جمع علمای محترم آن شهر که با آنها جلسه داشتیم گفتم: امروز یا دیروز که من می‌آمدم در این ماشین دوروبر ماشین خب جمعیتی می‌آیند اظهار محبت می کنند افرادی بودند بین این هایی که اظهار محبت می کردند و گریه می کردند بعضی‌هایشان، کسانی بودند که اگر شما مثلاً با آنها برخورد کنید ممکن است که احتمال ندهید که حتی اعتقاد به دین هم داشته باشند، اما اینجوری است. معتقدند به دین. با همه پدرانه رفتار کنید. همه را سر سفره‌ی دین و معنویت و شریعت بنشانید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا