کد خبر: 09129917189
دولت

روحانی: مراعات پروتکل‌ها در عید ۱۴۰۰ باید بیشتر از سال گذشته باشد

روحانی، رئیس‌جمهور با بیان اینکه عید امسال مشابه عید پارسال است و شاید مراعات‌های بیشتری هم باید بکنیم، گفت: واکسیناسیون در هفته‌های پیش رو بهتر می‌شود.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(شنبه) در جلسه ستاد ملی کرونا ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت زینب(س) اظهار داشت: ان شاءالله همه ما بتوانیم از راه خاندان رسالت پیروی کنیم. امروز روز وفات ایشان است و روز ولادت ایشان روز پرستار است. پرستاران ما در سراسر کشور یکی از افتخاراتشان این است که مسیر و راه زینب کبری(س) را انتخاب کنند.

روحانی عنوان کرد: در بیش از یک سال که بر پرستاران، پزشکان و کادر درمان ما گذشت، روزهای بسیار سختی بود، بار سنگینی بر دوش آنها بود و البته کار بسیار مهمی هم انجام دادند. ملت بزرگ ما همواره از خادمان خود تقدیر و تشکر کرده و از خدمتگزاران صحنه مدافعان سلامت نیز همواره تشکر می‌کنند.

رئیس‌جمهور افزود: این روزها برای همه ما، روزهای حساس‌تری نسبت به دو، سه ماه پیش است زیرا مردم هم در جنب و جوش اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی هستند، یعنی نظافت و تمیز کردن بیشتر مربوط به این ایام است و هم جنب و جوش خرید و تردد وجود دارد. روزهایی است که تماس‌ها بیشتر است و ممکن است فاصله‌های اجتماعی کمتر مراعات شود و آثار آن بد ظاهر شود. یعنی اگر امروز مراعات دقیق انجام نگیرد یکی، دو هفته بعد آثار آن را شاهد هستیم.

روحانی تصریح کرد: همه دوست داریم شب عید، شب‌های آرامی برای مردم بسیار عزیز ما باشد و برای کسی مصیبتی پیش نیاید و همه خانواده‌ها بتوانند این ایام را در چارچوب همه رسومات و سنت‌هایی که بوده، البته نه به شکل سابق، برگزار کنند. عید ما، رفت و آمد مردم و سفر حتی اگر دچار موج چهارم نباشیم و شرایط عادی باشد، باز هم همه باید مراعات کنند. شاید از یک نظرهایی عید امسال مشابه عید پارسال است و باید بیشتر مراقبت کنیم.

وی با اشاره به دوران مواجهه با ویروس کرونا در سال گذشته بیان کرد: پارسال می‌گفتیم از دست ویروس ووهان چه کنیم، امروز از مار به افعی پناه بردیم و می‌گوییم به پناه ویروس ووهان برویم تا ویروس انگلیسی نیاید. امسال شرایط سخت‌تر شده است. مردم در طول این دوازده، سیزده ماه همیشه لطف کرده و همکاری کردند و ان شاءالله این ایام بیشتر مراقبت کنند. مراودات مقداری کمتر شود و با مراعات بیشتر رفتار کنیم. در ایام نوروز حتی اگر شرایط بهتری داشتیم لازم است پروتکل‌ها را مراعات کنیم.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا