کد خبر: ۲۲۰۲۰۱81873
  لینک کوتاه:
اخبار شرکت ها

رکورد شکنی واگن پارس مپنا در سال ۱۴۰۰/تامین ۶۵درصد نیاز ناوگان ریلی کشور

شرکت واگن پارس، از زیرمجموعه‌های بخش حمل و نقل ریلی گروه مپنا، با تأمین ۷۲۵ دستگاه ناوگان ریلی در سال ۱۴۰۰، به بهترین عملکرد خود از زمان تأسیس دست یافت.

بیش از ۶۵ درصد از ناوگان ریلی کشور در سال ۱۴۰۰ توسط شرکت واگن پارس مپنا تولید و تأمین شد. بر این اساس، مجموعاً ۷۲۵ دستگاه شامل ۷۰۲ دستگاه انواع واگن‌های باری، ۱۳ دستگاه واگن مسافری، ۶ دستگاه استراکچر واگن مسافری و ۵ دستگاه لوکوموتیو تحویل راه‌آهن و شرکت‌های بهره‌بردار شد.

بالاترین تیراژ تولید و تحویل محصولات در طول ۴۰ سال سابقه کاری شرکت واگن پارس مپنا، در سال ۱۴۰۰ محقق شد.

علی‌رغم وجود محدودیت‌هایی مانند اپیدمی کرونا و کمبودها در برق در طول سال ۱۴۰۰ که موجب کاهش ساعات مفید کاری و تعطیلی برخی کارخانه‌ها در روزهای کاری شد، با حمایت همه‌جانبه گروه مپنا و با تلاش و مساعی پرسنل و کارگران سخت کوش، شرکت واگن پارس مپنا به دستاوردهای ذکر شده دست یافت.

شرکت واگن پارس مپنا در سال ۱۳۵۳ تأسیس و در سال ۱۳۶۳ مورد بهره برداری قرار گرفت و آذر ماه ۱۳۹۹ به گروه مپنا پیوست.

این شرکت پیشتاز در صنعت تولید خودروهای ریلی در خاورمیانه است. این کارخانه با مساحتی بالغ بر ۳۵۴۰۰۰ متر مربع در شهر اراک واقع شده است که شامل ۱۰۰۰۰۰ متر مربع سالن های تولیدی، ۱۴۰۰۰ متر مربع فضای اداری، ۱۸۰۰۰ متر مربع انبار و ۲۵۰۰ متر فضای ورزشی است. واگن پارس مپنا با بهره برداری از ۳۳ کیلومتر خطوط ریلی در داخل شرکت، به راه آهن سراسری نیز متصل است.

خطوط تولید شرکت واگن پارس مپنا از تجهیزات و فن‌آوری‌های نو، برای تولید انواع واگن باری، مسافری، مترو، ترن ست، لکوموتیو و بوژی برخوردار است.

واگن پارس مپنا سابقه همکاری و تولید مشترک با شرکت‌های مطرح دنیا همچون آلستوم، بمباردیر، زیمنس و سی آر سی را دارد و به عنوان نخستین و تنها صادرکننده واگن، تاکنون موفق به صادرات دو هزار دستگاه انواع واگن باری، مسافری و بوژی به کشورهای کوبا، سودان، سوریه، بنگلادش و چین شده است

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا