کد خبر: ۱۲۰۹۹۹7278
  لینک کوتاه:
تولید و بازرگانیروزنامه

ریزش قیمت گوشی پشت سد واردکنندگان

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی با بیان اینکه قیمت ارز بر قیمت تلفن همراه اثرگذار است، عنوان کرد در صورتی که واردکنندگان، گوشی‌ های‌ تلفن همراه را به میزان کافی عرضه کنند، قیمت این کالا در بازار کاهش می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران، در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به اینکه اصناف گرانفروش نیستند، اظهار کرد: واردکنندگان نباید این کالا را پیش خود نگه دارند بلکه باید آن را به موقع بین اصناف توزیع کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش قیمت دلار بیشتر اصناف کالاهای صوتی، تصویری و الکتریکی در حالت ورشکستی قرار گرفته‌اند و اگر کالا به میزان کافی در بازار توزیع شود، قیمت پایین می‌آید و وضعیت فروش نیز بهتر می‌شود.

درستی با بیان اینکه بیشتر مغازه‌های فعالان این صنف استیجاری است و برخی از آنها باید ماهانه حدود ١۵میلیون تومان به صاحب مغازه اجاره پرداخت کند، بیان کرد: ویترین مغازه‌ها بیشتر با ماکت گوشی تزئین شده است و این نشان می‌دهد موجودی کالای آنها زیاد نیست.

وی بیان کرد: مغازه‌داران بیش از متقاضیان تمایل دارند تا کالای خود را بفروشند و بتوانند وجه چک‌هایشان را بپردازند و امرار معاش کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی همچنین بیان کرد: ٩٠ درصد از گوشی‌های تلفن‌ همراه در بازار وارداتی است و بیشتر آنها با قیمت بالای سه میلیون تومان به فروش می‌رود.

درستی با بیان اینکه اکنون بازار در رکود به سر می‌برد، ابراز امیدواری کرد با تثبیت قیمت ارز، واردکنندگان، گوشی ‌های تلفن همراه خود را با قیمت روز در اختیار اصناف قرار دهند و قیمت‌ها کاهش یابد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا