کد خبر: ۲۰۰۹۰۰60348
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمهبازارها و خدمات مالی

ساده‌سازی خدمات بانکی با افتتاح حساب غیرحضوری بانک مسکن

مراحل افتتاح حساب مشتریان بانک مسکن کاملا غیرحضوری و به سادگی در دسترس تمامی مشتریان و مراجعه‌کنندگان قرار دارد.

به گزارش هیبنا، بانک مسکن در راستای ارتقای آسودگی خاطر و سهولت انجام امور مختلف بانکی، سطح خدمات غیرحضوری و مجازی خود را گسترش داده است.

از جمله مهم‌ترین و در عین حال اساسی‌ترین خدمات بانکی که به صورت غیرحضوری به مشتریان بانک مسکن ارائه می‌شود؛ افتتاح حساب به صورت آنلاین است که در واقع مرحله نخست برای انجام سایر امور بانکی است.

این نوع خدمات‌رسانی بانک مسکن به ویژه در دوره فراگیری کرونا که تجمع و حضور مداوم در مکان‌های عمومی ریسک و خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می‌دهد، اهمیت دو چندان دارد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های افتتاح حساب غیرحضوری در بانک مسکن، سهولت طی شدن مراحل آن برای تمامی مشتریان است.

به این صورت که مشتریان برای افتتاح حساب غیر حضوری از طریق پیشخوان مجازی در وب‌‌سایت بانک مسکن و در سامانه همراه‌بانک از سوی متقاضی، چند مرحله ساده را باید بگذرانند. نخست ارائه اطلاعات و احراز هویت است.

به این شکل که متقاضی از طریق رایانه شخصی یا لپ‌تاپ مجهز به دوربین (webcam) و یا تلفن‌ همراه به سامانه پیشخوان مجازی (https://ecounter.bank-maskan.ir)، متصل شده و از میان امکانات فراهم شده در پیشخوان مجازی، منوی افتتاح حساب غیر حضوری را انتخاب می‌کند. در این بخش در صورت انتخاب روش احراز هویت از طریق چهره، متقاضی باید شماره سریال کارت ملی را در فیلد مورد نظر وارد کند.

اما اگر فرد متقاضی احراز هویت از طریق کارت ملی هوشمند را انتخاب کند باید در ابتدا شخصاً به تهیه دستگاه کارت‌خوان (Card Reader) از فروشگاه‌های تجهیزات رایانه‌ای اقدام کرده و دستگاه مذکور را به رایانه شخصی متصل و طبق راهنمای آن مراحل نصب نرم‌افزار را انجام دهد، سپس متقاضی کارت ملی را وارد دستگاه کارت‌خوان کرده و منوی «جهت ارتباط با کارت ملی هوشمند» را انتخاب می‌کند.

روش دیگر احراز هویت از طریق اطلاعات مسکن‌کارت است. این روش احراز هویت به دارندگان کارت بانک مسکن (مسکن‌کارت) اختصاص دارد.

در این حالت مشتری شماره کارت بانک مسکن، کد CVV2، تاریخ انقضای کارت و رمز دوم کارت (رمز پویای کارت) را در فیلدهای مربوطه وارد کرده، در صورت صحت اقلام ورودی، مشتری مجاز شمرده شده و به منظور افتتاح حساب به مرحله بعد هدایت می‌شود.

مرحله بعد، استعلام کد شهاب است. در این مرحله استعلام کد شهاب جهت افتتاح حساب به صورت اتوماتیک انجام و در صورت احراز هویت موفق، کد پیگیری به متقاضی ارائه می‌شود.

پس از اخذ کد شهاب، متقاضی به مرحله بعد هدایت می‌ شود. در این مرحله باید نوع سپرده، شعبه افتتا‌ح‌کننده، مبلغ افتتاح حساب، درخواست صدور کارت بانکی (در صورت نیاز) تعیین و همچنین شرایط افتتاح حساب نیز تأیید شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا